Jakie obrazy wybrać do swojego mieszkania?

Kategorie Bez kategorii
Głowisz się jak stylowo udekorować mieszkanie? Pomyśl o zainwestowaniu w szutę i doborze obrazów. Podpowiadamy jak wybrać właściwe dzieła do salonu bądź sypialni.
Kupując obrazy do salonu szczególnie warto zwrócić uwagę na dzieła młodych artystów, które są w tym momencie stosunkowo tanie, a jednocześnie mogą być znakomitą lokatą kapitału.

mieszkanie - rzut

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Minimalistyczne abstrakcje świetnie pasują do aranżacji w rozmaitych stylach, które aktualnie są modne – industrialnych, loftowych, nowoczesnych oraz skandynawskich. Jednakże do wnętrza urządzonego w tradycyjnym stylu oraz wnętrz pełnych antyków, lepszym wyborem okażą się uznane dzieła sztuki albo ich kopie – zobacz kompletną ofertę obrazów do salonu.
książki

Autor: Gilbert-Noël Sfeir Mont-Liban
Źródło: http://www.flickr.com
Fachowiec

Autor: Cersanit
Źródło: Lazienkaplus.pl
Dekorując pomieszczenie obrazami powinniśmy pamiętać, że barwy mogą mocno oddziaływać na nastrój człowieka, na przykład czerwień użyta w bardzo subtelnym, jasnym wnętrzu może wywoływać agresję. Do subtelnego wnętrza lepiej wybrać błękity. Obrazy do sypialni w w takich barwach wpłyną na podniesienie standardu wnętrza, ale także nadadzą mu przytulnego charakteru. Prócz samego obrazu, przy wykorzystaniu tego typu dekoracji istotna jest rama. Rama powinna być dobrana do dzieła, jak i pomieszczenia, w którym się znajdzie. Obrazy olejne niewielkich wymiarów można uwypuklić przez drewnianą oprawę, posrebrzaną bądź pozłacaną. Taka oprawa pasuje również do dzieł starych mistrzów – użyteczny link.

Do wnętrz, w których chcielibyśmy zastosować minimalistyczne dzieła sztuki ostatnich lat, warto wybrać stylowe, cienkie ramy. Nowoczesne obrazy świetnie prezentują się też w obramowaniu transparentnym.