Wydziel plac zabaw na pobliskim osiedlu

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Gdy mamy małe dziecko, pragniemy żeby posiadało ono odpowiednie miejsce na świeżym powietrzu, gdzie może się bawić razem z rówieśnikami. Niestety, większość z nas mieszka w blokach a nie w domach jednorodzinnych, gdzie o taką sferę o wiele łatwiej.

Jednak również wśród bloków można zadbać o odpowiednie miejsce, z pomocą naszej wspólnoty mieszkaniowej.

Relaksująca się kobieta

Autor: Bob Jenkin
Źródło: http://www.flickr.com
Świeżo wznoszone osiedla zazwyczaj już w planach mają wpisane certyfikowane place zabaw. Jednak co zrobić, gdy mieszkamy w starej kamienicy, a tam nie ma odpowiednio wydzielonego placu dla dzieci? Wówczas należy zdać podanie do swojej wspólnoty, z sugestią o wzniesienie terenu dla dzieci. Z pewnością wielu innych rodziców nas wspomoże, chcąc aby ich pociechy miały gdzie komfortowo się bawić. Tego rodzaju certyfikowane place zabaw można zamówić u profesjonalnej firmy, która zna się na takich przedsięwzięciach. Opłaty na realizacje możemy pokryć z kapitału remontowego oraz ze środków UE.
Kolorowy i funkcjonalny pokój dla dziecka

Autor: www.indeco.pl
Źródło: www.indeco.pl
huśtawka ważka

Autor: Stars for Europe
Źródło: Stars for Europe
Co powinno znaleźć się na tego rodzaju placu? Oczywiście zawsze zależne jest od tego, jak rozległy obszar wydzielimy. Na pewno dzieciom spodoba się huśtawka ważka, pamiętajmy jedynie aby ustawić co najmniej dwie. Także odpowiednio skonstruowana zjeżdżalnia zrobi furorę.

Zainteresował Cię taki artykuł? Kliknij i sprawdź aquapark zakopane cennik koniecznie, tu znajdziesz coś, co najprawdopodobniej także będzie równie ciekawe.

Na środku placu warto zamontować piaskownicę, gdzie maluchy będą mogły budować konstrukcje z piasku. Można także zastosować rozwiązanie dla dorosłych, instalując rowerek, albo inne akcesoria treningowe. Taki plac trzeba odgrodzić, żeby był bezpieczniejszy i mniej narażony na dewastację ze strony chuliganów.

Jeżeli pragniesz, żeby twoje pociechy miały się gdzie bawić, powinieneś zainicjować budowę placu zabaw w niedalekim otoczeniu. Gdy dobrze dogadasz się z innymi mieszkańcami, fundusze na inwestycję znajdziesz w kasie wspólnoty, możemy także ubiegać się o zapomogę unijną.