W jaki sposób należy cyklinować podłogę? Jakie istnieją podstawowe reguły, o których na pewno trzeba pamiętać?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Przychodzi taki dzień, gdy trzeba zająć się cyklinowaniem podłogi. Poszukujemy odpowiedniego specjalisty, który przeprowadzi cały taki zabieg w odpowiedni sposób, do tego osobiście chcemy się dowiedzieć, jak najwięcej, aby sprawdzić jego pracę. Przydatne bowiem wiedzieć, w jaki sposób dobrze powinno przeprowadzić się cyklinowanie.

podłoga

Autor: Kopp Podłogi Naturalnie Doskonał
Źródło: Kopp Podłogi Naturalnie Doskonałe
Na początku należy się zastanowić, jak intensywnego cyklinowania potrzebuje nasz parkiet. Dla odświeżenia nawierzchni oraz usunięcia z niej śladów, jakie powstają w miejscach, po których się chodzi, wystarczy pojedyncze cyklinowanie. Jak jednakże podłoga (zobacz podłoga drewniana dekorianhome) okazuje się bardziej poniszczona, to niezbędne będzie kilkukrotne cyklinowanie. Zanim przystąpi się do pracy trzeba wynieść z pomieszczenia wszystkie meble, zdjąć firanki i zwinąć dywany. Należy ściągnąć żaluzje, w ten sposób zaoszczędzimy sobie ich odkurzania. Oprócz tego usuńmy listwy przypodłogowe, a potem odkurzmy podłogę.

Po tym można wezwać specjalistę, przykładowo cyklinowanie Katowice oraz czekać na rezultaty jego pracy.

Hej, sprawdź to dywan skóra owcza, jeśli jeszcze nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej atrakcyjnej stronie a upewnisz się, że jest ona dla Ciebie bardzo użyteczna.

Żeby jednak praca przebiegała prawidłowo powinniśmy czasami zobaczyć, czy wszelkie czynności wykonywane są w prawidłowy sposób. Na wstępie w związku z tym powinien, za pomocą szlifierki oscylacyjnej, ściągnąć z parkietu warstwę lakieru. Gdy potrzeba nam gruntownego remontu podłogi, to niezbędne będzie parę szlifowań. Należy jednak wiedzieć, żeby podczas pracy nie zmieniać kierunku szlifu, jak również aby nie wyłączać urządzenia. Powierzchnie z mozaiki parkietowej trzeba

podłoga

Autor: Podłogi.info
Źródło: Podłogi.info

szlifować ukośnie do przebiegu włókien, zaś desek równolegle. Do tego trzeba pamiętać o wykończeniu zakończeń oraz narożników. Naprawić również powinno się przed ostatecznym szlifowaniem rysy oraz pozostałe uszkodzenia nawierzchni. Jak między klepkami potworzyły się szczeliny, to należy uzupełnić je masą szpachlową.

Można ją nabyć gotową albo wykonać ją z opiłków, jakie powstały podczas cyklinowania zmieszanych z lakierem do podkładu. Po ostatnim zeszlifowaniu należy pomalować podłogę lakierem do podkładu. Po tym jak wyschnie dobrze jest jeszcze raz oszlifować powierzchnię i ponownie ją dobrze odkurzyć. Na koniec równomiernie trzeba nałożyć lakier nawierzchniowy oraz zostawić go do wyschnięcia. Te wszystkie czynności – przy mniejszym albo też większym zaangażowaniu – można zrobić samemu, lepiej jednak skorzystać z usług specjalisty, jak układanie parkietu Katowice.