Nie możesz przegrzać swojego dziecka – jak odpowiednio dobierać jego ubiór do panującej pogody?

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Pojawienie się na świecie potomka z pewnością jest jednym z najistotniejszych momentów w życiu właściwie każdego człowieka.

Kiedy jesteś rodzicem, całkowicie zrozumiałe jest, iż będziesz chciał dla swego dziecka wszystkiego, co dobre, a jednocześnie będziesz starał się ochronić je przed wszelkimi zagrożeniami. Jednym z skutków takiego podejścia jest niewłaściwie ubieranie dzieci – tak bardzo pragniemy, aby dziecku nie było chłodno i żeby się nie przeziębiło, iż ubieramy je zbyt ciepło. Jak zapobiec tego typu sytuacjom i znaleźć złoty środek?
Ubranie dla niemowlęcia
Przedszkolak

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o niemowlęta, zazwyczaj to właśnie w ich wypadku zakładamy za dużo warstw różnego rodzaju odzieży. Zwykle wydaje nam się, że czapeczka dla noworodka jest obowiązkowa w wypadku każdego wyjścia na dwór i w większości wypadków bez wątpienia jest to prawda, jednak trzeba mieć na uwadze, że w lecie, kiedy na dworze jest około trzydziestu stopni, raczej nie należy dziecku zakładać takiej czapeczki. Także zimą czapeczka dla noworodka musi być lekka 0 bez wątpliwości nie będziemy nakładać dziecku grubej wełnianej czapki, bowiem nie ma to najmniejszego sensu.
Nieco starsze dzieci
zamówienie

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku trochę starszych dzieci znakomicie sprawdzi się zasada, aby ubierać je dokładnie (www.baczek.edu.pl/-wciśnij na link tę zakładkę) tak, jak ubieramy sami siebie. Jeżeli wybieracie się w lipcu na popołudniowy spacer, wówczas czapki dla dziewczynek i chłopców raczej nie sprawdzą się dobrze.

Pamiętaj, że kilkuletnie dziecko ma dokładnie taką samą temperaturę ciała jak Ty, a równocześnie jego wrażliwość na temperaturę na zewnątrz niczym nie różni się od Twojej.

Fascynują Cię informacje na prezentowany temat? To bardzo dobrze, ponieważ mamy pełny opis (http://ptasie-radio.pl/zlobek-bielany/), który posiada tylko informacje, których aktualnie wymagasz.

Mając to na uwadze, na pewno nie będziesz więcej niepotrzebnie przegrzewać swoich pociech.