Nie możesz przegrzać swojego dziecka – jak odpowiednio dobierać jego ubiór do panującej pogody?

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Pojawienie się na świecie potomka z pewnością jest jednym z najistotniejszych momentów w życiu właściwie każdego człowieka.

Kiedy jesteś rodzicem, całkowicie zrozumiałe jest, iż będziesz chciał dla swego dziecka wszystkiego, co dobre, a jednocześnie będziesz starał się ochronić je przed wszelkimi zagrożeniami. Jednym z skutków takiego podejścia jest niewłaściwie ubieranie dzieci – tak bardzo pragniemy, aby dziecku nie było chłodno i żeby się nie przeziębiło, iż ubieramy je zbyt ciepło. Jak zapobiec tego typu sytuacjom i znaleźć złoty środek?
Ubranie dla niemowlęcia
Przedszkolak

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o niemowlęta, zazwyczaj to właśnie w ich wypadku zakładamy za dużo warstw różnego rodzaju odzieży. Zwykle wydaje nam się, że czapeczka dla noworodka jest obowiązkowa w wypadku każdego wyjścia na dwór i w większości wypadków bez wątpienia jest to prawda, jednak trzeba mieć na uwadze, że w lecie, kiedy na dworze jest około trzydziestu stopni, raczej nie należy dziecku zakładać takiej czapeczki. Także zimą czapeczka dla noworodka musi być lekka 0 bez wątpliwości nie będziemy nakładać dziecku grubej wełnianej czapki, bowiem nie ma to najmniejszego sensu.
Nieco starsze dzieci
zamówienie

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku trochę starszych dzieci znakomicie sprawdzi się zasada, aby ubierać je dokładnie tak, jak ubieramy sami siebie.

Poszukujesz wiarygodnych wiadomości na ten temat? Pragniemy oznajmić Ci, że właśnie je znalazłeś. Wystarczy jedynie kliknąć łącze do źródła (www.copyline.pl/).

Jeżeli wybieracie się w lipcu na popołudniowy spacer, wówczas czapki dla dziewczynek i chłopców raczej nie sprawdzą się dobrze.

Pamiętaj, że kilkuletnie dziecko ma dokładnie taką samą temperaturę ciała jak Ty, a równocześnie jego wrażliwość na temperaturę na zewnątrz niczym nie różni się od Twojej. Mając to na uwadze, na pewno nie będziesz więcej niepotrzebnie przegrzewać swoich pociech.