blaty to niezbędny dodatek do mebli. Ważne jest, żeby dopasować kolor blatu do wystroju kuchni. Blaty kuchenne muszą być trwałe, znakomicie dopasowane i uszczelnione.

Dmuchawiec

Autor: www.freeimages.com
Źródło: www.freeimages.com

Jeżeli jest wykonany z ciężkiego surowca, trzeba przetestować optymalne obciążenie blatu.
Blat laminowany to najczęściej kupowany blat. Skonstruowany jest z płyty wiórowej pokrytej laminatem. Są to towary trwałe i dobre jakościowo za niezbyt wysoką cenę.

Ten nasz odnośnik kieruje do materiału, który ma unikalne treści – z pewnością Cię zaciekawią i będą użyteczne.

Ma zaokrąglone obrzeża wykończone tym samym tworzywem, co zapobiega wciekaniu wody w połączenia i degradacji płyty tworzącej grunt pod laminat. Mnogość odcieni i wzorów, oraz przeróżne poziomy połysku odnajdują swoich sympatyków.

Dużo droższe, jednak o wiele trwalsze są blaty z kamienia naturalnego. Najlepiej w owej roli sprawdza się granit. Marmury są delikatne i nasiąkliwe, nawet po zabezpieczeniu. Rozmaite granity mają odrębne cechy, lepsze są te bardziej zwarte, albowiem są mniej nasiąkliwe. Blat może być wykonany z drzewa, jednak nastręczają one zabezpieczenia środkiem z atestem spożywczym. Drewno to półprodukt naturalny i ciepły w dotyku, ale niewiele odporny na dużą temperaturę i zarysowania. Wytrzymałość i koszt takiego blatu zależy od rodzaju drzewa, z jakiego jest wykonany. Obecnie w miejsce drzewa litego używa się klejone, co przeciwdziała jego wypaczaniu się i pękaniu. Blaty ceramiczne są wytrzymałe na uszkodzenia i wilgotność.

Bogata oferta ceramiki sprawia też, że można skomponować blat o oryginalnej strukturze, jaki będzie pasował do nawet bardzo nietypowego wnętrza.
Odcień blatu powinna się komponować z innymi składnikami kuchni.