Opis zalet egzotycznych gatunków drzewa wykorzystywanych do produkowania mebli.

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Osoby szukające mebli do własnego mieszkania albo domu przeważnie wybierają klasyczne odmiany drewna, które rosną na terenie naszego kraju. W dużym stopniu wynika to z kosztów, materiał będący na miejscu jest znacznie tańszy od tego, który sprowadza się parę tysięcy kilometrów.

Jednak jeśli ktoś chce u siebie mieć odrobinę egzotyki, to bez problemów może ją dostać, coraz więcej sklepów oferuje bowiem meble indonezyjskie czy z pozostałych rejonów świata. Są one zrobione z rosnących lokalnie odmian drzewa, takich jak palisander czy mahoń, a do tego często jest w nich używany bambus i rattan.https://www.chesterfield-meble.com.pl/laweczki-i-lawki,g5.html – idź do serwisu chesterfield-meble.com.plWyżej wymienione gatunki drzew charakteryzują się w pierwszej kolejności dużym poziomem wytrzymałości, przez co meble meble łazienkowe jelenia góra z nich zrobione mogą służyć przez długie lata. Poza tym zachwycają wyglądem, z reguły zostawia się bowiem na nich naturalną fakturę drewna.
stolik

Autor: Organique

Egzotyczne gatunki zaczynają się również pojawiać coraz częściej w naszych kuchniach. Sporym zainteresowaniem cieszą się między innymi blaty suar, wykonane z twardego i wytrzymałego drzewa, które rośnie w wielu krajach przy równiku. Jest to jeden z najlepszych gatunków drewna na takie elementy, gdyż pozwala na uzyskanie desek i blatów o dużych wymiarach. Niewątpliwą jego plusem jest również wygląd.

Słoje są niezwykle wyraźne, i z tego też powodu najczęściej blat jest pokrywany tylko przezroczystą warstwą ochronną. Co więcej każdy blat będzie wyglądał całkowicie inaczej, przez co kuchnia z nim będzie się prezentować unikalnie i niepowtarzalnie.