Aranżacja małego mieszkania każdorazowo jest trudną misją. Choć dobrze zaplanowana kompozycja jest w stanie sprawić, że niewielkie mieszkanie zyska nawet więcej wdzięku niż większe mieszkania. Istotne w odniesieniu do niedużego lokum jest to, by dobrze połączyć atuty funckonalne z kwestiami wizualnymi.

przedpokój

Autor: INVADO
Źródło: INVADO
Nie możesz kupować dowolnych dekoracji i elementów wyposażenia, bo wtedy łatwo o zawalenie całego mieszkania. W takim wypadku zwyczajnie będzie bardzo ciasno, a tego w końcu chcesz uniknąć. Takie same zasady także odnoszą się przedpokoju w małym mieszkaniu. Jak go urządzić?

Aranżacja małego mieszkania pod pewnymi względami rządzi się takimi samymi prawami, jak urządzanie każdego pomieszczenia – zobacz pomysły na inspirujące aranżacje. Oznacza to m.in. ze podejście do wyposażania przedpokoju musi być częściowo podobne. Co to znaczy? Postaraj się, by przedpokój dawał przedsmak pozostałej części mieszkania. Jeżeli Twoje mieszkanie jest wyposażone w stylu tradycyjnym, to i przedpokój może być w większości tradycyjny.

Wystarczy, że pojawi się tu parę takich elementów. W końcu to głównie pomieszczenie użytkowe. Tak docieramy do następnego aspektu. W wypadku tego wnętrza ważne jest coś więcej niż ciekawe inspiracje przedpokój powinien spełniać duża liczbe oczekiwań odnośnie użyteczności.

przedpokój

Autor: Skagerak
Źródło: Calvado.pl

Niezbędne meble w przedpokoju to wieszak, komoda na obuwie oraz lustro. Wieszak, jak i komoda na buty posłużą tak lokatorom stałym, jak i gościom. To niezwykle wygodne wyjście, które w utrzymaniu porządku w dalszej części domu. Z kolei lustro (odkryj więcej) pozwoli Ci sprawdzić, jak się prezentujesz przed opuszczeniem domu. Co ważne, lustro (klikaj) przyda się wyjątkowo akurat w niewielkim pomieszczeniu. Wszelkie zwierciadła doskonale optycznie powiększają przestrzeń. Dorzuć do tego uniwersalne elementy wyposażenia – np. wieszak połączony z szafką i jasne barwy, a przedpokój nie będzie ani ciasny, ani mało funkcjonalny.