Mały salon. Jaką kanapę wybrać do niewielkiego mieszkania?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Jeśli mamy małe mieszkanie, nie musimy rezygnować z kanapy.
Jeżeli mamy malutki salon, do jakiego chcemy wstawić sofę, warto wybrać model sofy, jaki spełnia kilka funkcji.

narożnik milano

Autor: FFiL Śnieżka SA
Źródło: FFiL Śnieżka SA
Grzejnik AFRO NEW

Autor: INSTAL-PROJEKT
Źródło: INSTAL-PROJEKT
Najlepiej, by nie była wyłącznie meblem do wypoczynku, ale także mogła zamienić się w łoże.

Jeśli fascynuje Cię tego typu tematyka, zerknij na źródło info tam zawarte też Cię bardzo zaciekawi. Nie czekaj więc i kliknij ten link.

Narożnik Milano z funkcją spania będzie bezkonkurencyjny, kiedy pojawi się nieodzowność zorganizowania kolejnego miejsca do snu dla gości. Wybierzmy zatem narożnik rozkładany. Świetnie, jeśli będzie wyekwipowany w schowek na bieliznę – wówczas zdobędziemy dodatkową powierzchnię nie tylko na bety, ale także całkiem pojemny składzik na pozostałe rzeczy.

pomysł

Do niedużego salonu możesz też zakupić tapczano-półkę – niegdyś mebel ten był bardzo popularny, dziś powraca do łask, ale już we współczesnej formie. Możemy też poszukać w sklepach meblowych systemu, jaki w dzień jest kanapą, wieczorową porą kącikiem do pracy, zaś w nocy wygodnym łóżkiem. Dobrym rozwiązaniem do małego mieszkania jest rozkładający się narożnik Milano z pojemnikiem na pościel. Mebel (strona www) ów pozwoli zyskać dużo powierzchni i do wypoczynku, i do spania. A na dodatek wypełni często trudny do wykorzystania kąt pokoju dziennego. Innym pomysłem może być wybór tak zwanej kanapy modułowej, jaka pozwala na dowolność aranżacji. Sofa modułowa składa się z paru niescalonych ze sobą części, dzięki czemu możemy je łączyć, rozsuwać a także rozlokować wedle własnych wymogów a także upodobań.

Modułowa kanapa może więc przeistoczyć się w kilka foteli, jedną sofę bądź łóżko. Wielu fabrykantów oferuje pojedyncze elementy, jakie możesz w dowolny sposób łączyć jak też w miarę potrzeby dokupić.