Jak i kiedy należałoby kupować chryzantemy drobnokwiatowe, aby okazały się kwiatami, jakie mogłyby spędzać zimę w ziemi?

Kategorie Poznaj
Czy wiesz, które kwiaty są jednymi z najbardziej popularnych do sadzenia w należącym do nas ogródku? Są one także nabywane na jesieni, aby ozdabiały groby naszych bliskich.
Idzie oczywiście o chryzantemy drobnokwiatowe, jakie mogą zostać kwiatkami zimującymi w gruncie.

ogród - płótno

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Należałoby wszakże mieć w pamięci, aby chryzantemy drobnokwiatowe były kwiatami spędzającymi zimę w gruncie, to nie należy ich kupować przy sposobności odwiedzin na cmentarzu. Należy żałować, że w dzisiejszych czasach dla mnóstwa ludzi liczy się wyłącznie zysk i takie chryzantemy drobnokwiatowe sprzedawane przed cmentarzem to odmiana, która nie mogłaby niestety dobrze zachować się w zimie w Twym ogrodzie. A kiedy rozkwitają takowe chryzantemy drobnokwiatowe? Te niezwykle popularne w naszym kraju kwiaty mogłyby rozkwitać od końca czerwca aż do początkowych ochłodzeń. To dlatego chryzantemy drobnokwiatowe mogą zdobić nasze ogrody również w okresie jesiennym.
Z pewnością wiesz również, iż chryzantemy drobnokwiatowe mogą mieć kwiatki w wielu różnych Kolorach, np. żółtym czy też bordowym. W jaki sposób należy nabyć chryzantemy drobnokwiatowe, aby mogły spędzać zimę w ziemi? Najlepszym wyjściem jest zapytanie się sprzedawcy w sklepie z kwiatami, czy chryzantemy drobnokwiatowe, które najbardziej Ci się podobają są mrozoodporne, zatem pochodzą z odmiany, jaka jest uprawiana do tego typu akurat celów.

Warto dopowiedzieć, iż chryzantemy drobnokwiatowe należałoby sadzić wiosną, kiedy nie ma już niebezpieczeństwa pojawienia się na dworze ochłodzeń. Należy żałować, że w tym okresie chryzantemy drobnokwiatowe są raczej niełatwe do odnalezienia w kwiaciarniach.