Gra światłem dopełnia kompozycję pomieszczenia i ostatecznie decyduje o jego stylu. Zmyślnie wybrane lampy zaowocują tym, że będziemy czuć się dobrze we własnym domu. Nie potrafią zgasić pomieszczenia, ale je wyeksponować. W jaki sposób wybrać oświetlenie?

Każde pomieszczenie wymaga różnego gatunku oświetlenia. Lampy podłogowe, kinkiety (polecamy oświetlenie lustra w łazienkach) czy lampy sufitowe – to najczęstszy dylemat, związany z aspektem aranżacji wnętrz. Na pierwszym miejscu trzeba postanowić o rodzaju oświetlenia.

Tanio i energooszczędnie

Przez ostatnie 10 lat systemy oświetlenia zupełnie uległy zmianie, ale nie wszyscy już zrezygnowali z typowych żarówek. Współczesne żarówki energooszczędne umożliwiają redukcję zużycia aż do 80% energii. W dodatku coraz modniejsze okazuje się oświetlenie LED, które jeszcze przed chwilą nie było tak łatwo dostępne dla wszystkich. Klasyczne lampy funkcjonują więc aktualnie dzięki zastosowaniu nowoczesnej techniki. Przytulna sypialnia

Pokój sypialny to miejsce wytchnienia, stąd oświetlenie powinno mu sprzyjać. Źródło światła nie powinno okazać się zbyt mocno skupione i należy zdecydować się na górne oświetlenie.

Zawarte tu informacje zainteresowały Cię tak bardzo, że pragniesz przeczytać więcej? Zapraszamy zatem do następnej strony. Tam czeka kompleksowe opracowanie (https://royal-nieruchomosci.com/).

Kryształowe lampy zaakcentują łagodne wnętrza w stylu retro. Jeżeli to bezapelacyjnie metalowe, ozdobne łóżko i żyrandol będą charakterystycznymi akcentami pokoju sypialnego, będziemy w stanie uniknąć efektu kiczu. Natomiast nocne lampki tuż przy łóżku są praktycznym pomysłem dla miłośników interesującej książki tuż przed snem.

Galeriaoswietlenia.pl - oświetlenie nowoczesne

Źródło: Galeriaoswietlenia.pl

Jeżeli w sypialni jest również miejsce pracy, konieczne wydają się lampy biurkowe. Punktowe doświetlenie nieznacznego stolika to najbardziej dogodny pomysł na to aby praca mogła stać się łatwa i przyjemna.

Kuchnia i salon

Jeżeli idzie o kuchnię, można przez chwilę pochylić się nad oświetleniem punktowym. Samotna żarówka na suficie nie wydaje się zbyt komfortowa, bo nie oświetla blatów mieszczących się pod meblami.Współczesne żarówki halogenowe zainstalowane w suficie lub pod szafkami dodają klimatu, ale przy okazji pozwalają na swobodne przyrządzanie posiłków.

Pokój główny należy oświetlić wieloma przyjemnymi kinkietami. Nie może też zabraknąć stylowej lampki stojącej tuż przy kanapie. Przecież to miejsce przeznaczone do podejmowania gości, zatem oświetlenie nie powinno zostać zainstalowane zbyt mocne. Jeżeli salon bywa jednocześnie jadalnią, warto obrócić światło na stół.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *