W jaki sposób zaaranżować śliczną oraz wygodną kuchnię?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
W dobrze urządzonej kuchni bez trudu zmieścisz wszelkie przyrządy, przygotujesz potrawy, nie przemierzając podczas owych czynności zbytecznych kilometrów.
Przeczytaj, na czym polega reguła trójkąta w pomieszczeniach kuchennych, jak zaplanować blaty kuchenne i szafy do zabudowy.

półka
Oceń własną kuchnię. Sprawdź, czy nie popełniłeś omyłek w urządzaniu kuchni jak też co możesz w niej odmienić.

Kliknij ten link – znajdziesz w tym miejscu zbliżone wiadomości, więc to opracowanie (https://www.metal-plast.pl/oferta/nasz-profil-podokienny-uzywaja/) tej sprawy zapewne także będzie godne polecenia.

Na początku sam powinieneś zdecydować, czy kuchnia ma być autonomicznym, zamkniętym wnętrzem, czy też przestrzenią otwartą. Nie bez przesłania jest również to, czy w kuchni starczy nam tylko parę przyrządów, czy jesteśmy wielbicielami technicznych nowinek wyręczających nas w kuchennych pracach.

Zastanów się też, w jaki sposób robisz zakupy. Jeżeli raz na tydzień w supermarkecie, powinniśmy mieć miejsce na spiżarnię czy też ogromną szafę do magazynowania produktów. To wszystko wpływa na potrzebną powierzchnię a także ilość i rozkład szafek wiszących. A więc decydując o wyposażeniu wnętrza kuchni, weź pod uwagę swoje wymogi, upodobania oraz styl życia. Jest jednakże kilka uniwersalnych reguł, bez których kuchnia nie będzie odpowiednio działać. Architekci kuchni posługują się regułą trójboku, którego wierzchołki tworzą podstawowe sprzęty: zlew, lodówka jak też kuchenka. Boki owego trójkąta to drogi, jakimi się poruszasz, szykując potrawy.

Abyś nie przebiegał niepotrzebnych metrów, przyjmuje się, iż odległości nie mogą być większe aniżeli 210 cm między zlewozmywakiem a chłodziarką oraz kuchenką i 270 cm między schładzarką a piecykiem. Pamiętaj o należytym oświetleniu. Najlepiej sprawdza się lampa kuchenna zawieszona ponad stołem kuchennym.