Wszyscy wiemy, jak ważny jest aktywny tryb życia. Jakim sposobem jednak trenować, kiedy żyjemy w ciągłym pośpiechu i brak nam czasu na wyjście na siłownię? To proste! Trzeba zaopatrzyć się w sprzęt fitness w domu. Bardzo popularne są bieżnie treningowe oraz orbitreki. Co jednak wybrać? Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie „bieżnia , czy orbitrek magnetyczny?”

Bieżnia treningowa

Odzież sportowa

Autor: Adidas
Źródło: Adidas

Bardzo popularnym sprzętem fitness do trenowania w domu jest bieżnia treningowa. Urządzenie to pozwala na bieganie bez problemów w warunkach domowych. Warto zaznaczyć, że ćwiczenia te są wygodne i bezpieczne. Trenując na bieżni redukujemy tkankę tłuszczową, zmniejszamy poziom cholesterolu i podnosimy wydolność krążeniowo-oddechową. Treningi oddziałują także na naszą sylwetkę – formują mięśnie nóg oraz pośladków. Właściwym wyborem jest bieżnia elektryczna (promocja na bieżnie kettler). Ten rodzaj bieżni pozwala na przyjemniejszy i naturalniejszy bieg oraz marsz. Ponadto >>> sklep.oemtuning.pl/ możemy dowolnie zmieniać tempo przesuwania się taśmy, czego nie można powiedzieć o bieżni magnetycznej. Pozostaje jeszcze wybór producenta – chcielibyśmy przecież zakupić wysokiej jakości, które będzie pracowało długo. Wypada tu zaznaczyć, iż rowerek magnetyczny (trening na rowerkach) to wspaniały wybór. Rowerek magnetyczny cieszy się dużym uznaniem i zapewnia najwyższą jakość swych produktów.

Trenażer
być może należy jednak pomyśleć nad nabyciem orbitreku? Te urządzenia posiadają dużo zalet, które należy zauważyć. Trenażery mniej obciąża stawy, spada więc ryzyko urazu. Ponadto, ćwiczenia na orbitreku angażują również mięśnie ramion, pleców , jak również klatki piersiowej. Jeżeli nie mamy zamiaru wydać jednak zbyt dużo pieniędzy, właściwym wyborem jest bieżnia thorn. To urządzenie z reguły jest mniej kosztowne od trenażerów innego typu, zaś komfort treningu wcale nie jest dużo mniejszy.
Źródło:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *