Dziś każdy rodzic jest świadomy tego, że bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze – też podczas podróży autem

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Jeszcze kilkadziesiąt lat wstecz w licznej grupie samochodów nie było pasów mocowanych przy tylnych siedzeniach. Mało kto słyszał też o bezpiecznym przewożeniu małych pasażerów.

podręczniki

Autor: Artur
fotelik

Autor: Maria Bahnareanu
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj jednak wydaje się to być najistotniejsza kwestia dla wielu firm samochodowych i rodziców.
dziecko z maskotką

Autor: Jillian
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj trudno wyobrazić sobie, żeby nie zabiegać o bezpieczeństwo pasażerów w czasie jazdy. Nie wyszukamy ani jednej spółki produkującej wozy, która chciałaby podważyć na przykład potrzebę instalowania w autach pasów czy poduszek powietrznych. Należy także pamiętać o tym, że podróż musi być bezpieczna także dla najmłodszych. Nasze prawodawstwo mówi, aby wozić dzieci w fotelikach.

Jeżeli jesteś zdania, że informacje umieszczone w tym tekście są godne polecenia, kliknij tu – ten unikalny serwis www (www.collegium-novum.pl/) też Cię zaintryguje.

Oczywiście, nie może być to byle jaki fotelik kupiony w sieci. Powinien posiadać on atest i być dopasowany odpowiednio do wzrostu dziecka. Więc dla jednego dziecka będzie trzeba kupić kilka fotelików wraz z mijającym czasem. Początkowo będzie to fotelik dla maluszków, który jest niewielki. dziecko leży w nim, a nie siedzi. A już dla 5-latka zamówimy fotelik właściwy do jego wzrostu oraz wagi. Foteliki dla noworodków mogą być montowane tyłem do kierunku jazdy. Zazwyczaj instaluje się je wtedy na przednim siedzeniu pasażera, by kierująca matka miała możliwość co jakiś czas zerkać na smyka.

W korku będzie miała możliwość na przykład dać mu zabawkę lub poprawić mu kocyk. Starsze dzieciaki wolą być usadowione przodem do kierunku jazdy, ponieważ mogą obserwować wówczas świat za oknem.