W jaki sposób przechowywać wyroby spożywcze

Kategorie Zdrowa dieta
Nowy rok jest to dobry czas na zmiany – także we wnętrzu chłodziarki. Mogłoby się zdawać, że wszyscy wiedzą, w jaki sposób prawidłowo przechowywać wyroby spożywcze, ażeby zadbać o ich świeżość a także wartości odżywcze.
Jednak okazuje się, iż często popełniamy dużo błędów, co skutkuje zepsuciem jedzenia oraz straconymi pieniążkami lub – co gorsza – zatruciem.

Dzięki naszemu ekspertowi dowiesz się, jak odpowiednio przechowywać artykuły spożywcze a także na co zwracać uwagę przy codziennych zakupach. Większość produktów spożywczych powinno się składować w chłodziarce. Poza lodówką powinno się przechowywać nieugotowane produkty sypkie a także zbożowe, takie jak dla przykładu: ryże, mąki, cukier, konserwy, przetwory warzywne i owocowe, octy, orzechy, suszone zioła, napoje. Artykuły należy składować w oryginalnych zapakowaniach, szczelnych słojach, torbach albo specjalnie do tego przeznaczonych pojemniczkach albo opisanych puszkach. Napitki, takie jak woda, możemy przechowywać poza schładzarką, natomiast soki po otwarciu powinno się schować do schładzarki. Pamiętaj, by inne napoje składować w suchym, zacienionym miejscu, z daleka od słońca. ciastka (polecamy hiperłącze) kruche możemy składować paru tygodni w szczelnie zamkniętej puszeczce.
słodycze

Autor: JAWO
Źródło: JAWO

Zawsze odczytuj etykietki! Szczególnie nowych produktów, których jeszcze nie znasz. Możemy wypracować w sobie ten nawyk –
bądź rozważny na zakupach, patrz na skład i na etykietę.

Nie kupuj w ciemno, tak samo jak książki nie kupuje się po okładce, tak samo produktów spożywczych po opakowaniu. Zwracaj uwagę Skład artykułu – będzie on zawsze zaczynał się od składnika, jakiego jest najwięcej, aż do takiego, którego jest najmniej. Istotne! Im mniejsza lista składników, tym korzystniej dla naszego zdrowia.