Domowy zielnik a więc zakładamy ogródek ziołowy

Kategorie Poznaj
Ziółka to nieodłączne uzupełnienie każdej kuchni. Ich wykorzystanie jednak jest daleko szersze aniżeli dodawanie smaku oraz aromatu kuchennym potrawom. Możesz je użytkować w lecznictwie, aromaterapii czy kosmetyce.
Hodowla ziół nie nastręcza od nas nazbyt wielkiego nakładu pracy, jest stosunkowo prosta, nawet dla „ogrodowego amatora”.

Skoro nie jest to takie skomplikowane, to czemu nie spróbować? Zaufajcie mi, zioła z własnej hodowli smakują lepiej! Sytuacja najlepsza jest kiedy dysponujemy kawałkiem własnego ogrodu, jednakże nie będzie to wymóg nieodzowny.

Jeśli ciekawi Cię tematyka omawiana w niniejszym artykule, sprawdź pełną ofertę (https://ewinietki.pl/winiety/austria), a na pewno okaże się ona dla Ciebie godna uwagi.

Ziołowy zaułek możesz prowadzić na balkonie albo ustawić doniczki na domowym parapecie. Ważny jest dobór miejsca – ciepłego oraz osłoniętego przed przeciągami. Wypływa to z tego, że większość ziółek wywodzi się z gorącego południa.

Zaaferowały Cię wiadomości zamieszczone w tym miejscu? Jeśli tak, to kliknij tu i odkryj stronę (https://www.eremit.pl/bryly-ogrodowe/), która również Cię się będzie podobać.

Choć są także odstępstwa dla przykładu lubczyk oraz melisa wolą cieniste stanowiska.

dekoracyjna figurka słonia

Autor: Wolfgang Lonien
Źródło: http://www.flickr.com
Aby nasz ogród był nieskomplikowany w obsłudze powinniśmy rozpocząć od skonstruowania listy ziółek, które mają w nim rosnąć. Później grupujemy je podług wymagań, głównie co do nasłonecznienia, siły wzrostu oraz pielęgnacyjnych wymagań. Zasada jest prosta – nie należy łączyć ziół cieniolubnych z takimi, które lubią słońce, ani sucholubnych z wilgociolubnymi. Wówczas łatwiej będzie je pielęgnować. A więc jakiego rodzaju zioła zakupić? Najpopularniejsze są tymianek, mięta, oregano i szczypior.

Wybór jest jednakże znacznie większy oraz ograniczony jest wyłącznie naszymi potrzebami a także ilością wolnego miejsca – hryzop, estragon, cząber, szałwia, pietruszka, rumianek pospolity, kminek a także wiele, wiele pozostałych.