Które zabawki kupować dzieciom?

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Maluchy kochają zabaweczki, jednak ich zakup stanowi dla wielu rodziców ogromne wyzwanie.
Chcą, ażeby zabawki spełniały rolę edukacyjną, ale równocześnie jest dla nich istotny estetyczny aspekt przedmiotów, jakimi zabawiają się ich dzieci.

Laktator elektryczny

Autor: Jim Champion
Źródło: http://www.flickr.com
rozwiązanie

Autor: Max Braun
Źródło: http://www.flickr.com
Które zabaweczki edukacyjne dla maluchów godne są polecenia? Czy rzeczywiście warto kupować inne zabawki dla dziewczynek, a inne zabawki dla chłopców?
Zabaweczki dla dzieci nie powinny być jedynie atrakcyjne wizualnie. Muszą również spełniać sztywne wymogi bezpieczeństwa. Obiekty mają nie wyłącznie rozwijać wyobraźnię, motorykę i funkcje poznawcze, ale również nie stanowić zagrożenia dla malucha. Kupując zabawki, kieruj uwagę na to, czy nie posiadają drobnych części, jakie maluch może połknąć, wetknąć do ucha lub nosa. Również niestaranne wykonanie zdyskwalifikuje zabawkę.
dzieci

Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com
Najpopularniejsze zabawki dla dziewczynek to oczywiście lale. Wielu rodziców nie zdaje sobie jednakże sprawy z wychowawczej funkcji zabawy lalkami. Dziewczynki uczą się ubierania oraz rozbierania, a także kształtują zdolności motoryczne przez manipulowanie niedużymi ubrankami. Ponadto dziewczynki nauczają się zachowań społecznych przez zabawę z innymi dziećmi. Nie oznacza to jednak, że lalki są wyłącznie dla dziewczynek. Wielu chłopców lubi przebierać lale jak też bawić się w domek, zaś niejedna młoda dama entuzjastycznie ściga się resorakami.

Czy komentarze z www (https://www.palacjugowice.com/) pod tym artykułem Cię zainteresowały? Może pragnąłbyś cokolwiek do nich dodać? Będzie to dla nas z pewnością bardzo istotne.

Zabawki sprawiają dzieciom ogrom radości.

Potrafią one godzinami zabawiać się jednym przedmiotem, a ukochany miś zwykle towarzyszy dziecku niemal wszędzie. Zakup doskonałej zabawki nie jest nadto trudny, wystarczy zastosować się do powyższych podpowiedzi.