Co powinno być promocją dowolnej restauracji oraz jak dobrać aromaty do różnych pomieszczeń?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Jednym z najprzyjemniejszych zmysłów ludzi jest umiejętność odczuwania pachnących substancji. Oczywiście tak tych naturalnych, jak i chemicznych. Nie ma to jak okazja do łykania świeżego powietrza nad wybrzeżem lub w parku, jednak nawet jeżeli żyjemy w centrum Polski, to i tak możemy oddychać górskim powietrzem.

jadalnia

Autor: INVADO
Źródło: INVADO
blog

Źródło: flickr.com
Jest to wykonalne dzięki przeróżnym odświeżaczom powietrza, które można by kupić w wielu sklepach oraz o różnych zapachach. Mogłyby to być aromaty przeróżnych kwiatków (np. lawendy, nagietków bądź brzoskwini albo eukaliptusa).

Na pewno zaciekawi Cię ta pomocna strona na opisywany temat, więc nie zwlekaj – kliknij tutaj i zobacz więcej na ten temat!

Dostępne są naturalnie również inne aromaty, chociażby mango czy mięty. Można by bez problemu przyjąć, że zapach jest jednym z wyróżników elegancji danego pomieszczenia. Żaden człowiek przecież nie spożywałby jedzenia w restauracji, w jakiej po prostu brzydko pachnie. Z innej strony taka restauracja nie powinna używać sztucznych zapachów, gdyż te dobiegające z kuchni powinny być jej promocją.

zapach

Autor: TNS Sofres
Źródło: http://www.flickr.com
Takie działanie ma zresztą swoją nazwę: aromamarketing. osoby, które zajmują się dobieraniem mieszanek zapachowych do danego pomieszczenia pamiętają, że zapach powinien kojarzyć się z daną branżą. Ponadto powinien współgrać z wystrojem danego miejsca oraz przykładowo oferowanymi przez firmę usługami. Przykładowo do kawiarni czy też punktów gastronomicznych dobre będą wkłady zapachowe o aromacie kawy lub owoców, z kolei różnego typu wkłady świeże są dobre do siłowni czy też klubów fitness.

Aromat do naszego domu jest natomiast zależy od gustu, może trochę od pory roku oraz wystroju samego pomieszczenia. Przykładowo może być to kombinacja paru owoców, chociażby mango albo grejfruta. Aromaty można by oczywiście próbować zrobić na własną rękę.