Sauna w domu. O czym warto pamiętać projektując domową saunę?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Aby móc korzystać z kąpieli w łaźni parowej czy też saunie, nie musisz iść do SPA. Saunę możemy zamontować w domu. Jednak na autentyczny komfort i relaks można liczyć tylko wtedy, kiedy dobrze zaplanujesz jej budowę.

Pokój

Autor: Corey Chambers
Źródło: http://www.flickr.com
Projektowanie sauny najlepiej pozostaw zawodowcowi. Wystarczą 1,5 mkw. pustej powierzchni oraz 8 tys. zł, by saunę albo łaźnię parową urządzić pod własnym dachem. Prace montażowe trwają zaledwie jeden dzień. Byłoby ideałem zaplanować miejsce na saunę już w projekcie domku. Prócz łaźni parowej czy kabiny sauny można wówczas w pobliżu zaprojektować miejsce do odpoczynku a także bezpośrednie wyjście na zewnątrz – bowiem nie ma to jak po kąpieli w łaźni parowej poleżeć na leżaku w ogródku. Świetnym momentem do zamontowania sauny będzie remont domu.
lampa

Autor: Sagaform
Źródło: Myin.pl
Łaźnię parową możesz urządzić w jakimś z pokoi, na przykład w alkowie zwolnionej po wyprowadzce pełnoletniego potomka. Jeżeli jeszcze pokój ma bezpośrednie drzwi na nieduży taras albo balkon, będzie idealnie. Dobrym miejscem na saunę będzie łazienka. Kąpielowa kabina zająć może miejsce wanny, a nieduża łaźnia parowa pomieści się obok.żyrandole (więcej w temacie)Skośny dach nie jest przeszkodą w zainstalowaniu sauny, dlatego adaptowane pomieszczenie może się znajdować na poddaszu. Częste błędy przy projektowaniu sauny tyczą się wentylacji. Poza niekomfortową ablucją mogą spowodować zawilgocenie wnętrza, a w skrajnych przypadkach przegrzewanie się elementów w środku łaźni parowej.

Powietrze powinno bez przeszkód przepływać wokół kabiny łaźni parowej jak też swobodnie cyrkulować w pomieszczeniu, do jakiego będzie odprowadzane.

Jeśli uważasz, że prezentowany tu tekst jest cenny oraz poszukujesz czegoś podobnego, to kliknij oprócz tego ten link, a zobaczysz więcej informacji (https://www.miloni.pl/).

Pomiędzy ścianami wnętrza a ściankami sauny musi zostać przynajmniej kilkucentymetrowy odstęp.