Kiedy jesteśmy w pracy już parę godzin, z utęsknieniem czekamy na tę chwilę, kiedy będzie można już wyjść i biec do naszego kochanego mieszkanka. Nasz dom to miejsce, gdzie odpoczywamy po ciężkim dniu. To właśnie tu nabieramy sił na kolejne wyzwania, jakie rzuca nam rzeczywistość. I choć kochamy spędzać czas w luksusowych hotelach podczas wczasów, to jednakże w domu czujemy się najlepiej. Stąd też warto dołożyć wszelkich starań, by nasz dom stał się prawdziwą oazą spokoju.

szezlong

Autor: Roberto Palomba
Źródło: Agencja Reklamowa S4 S.A.
Trzeba stworzyć w naszym domu strefę odpoczynku, gdzie będziemy mogli zresetować się po trudach dnia. Jeśli planujemy coś takiego zrobić w swoim domu, warto wcześniej szczegółowo to sobie rozplanować. Zazwyczaj miejscem odpoczynku w naszym domu bywa salon. Stąd też aranżując to miejsce, należy się prędzej zastanowić, jaki wystrój będzie miał nasz żyrandole (więcej w tym serwisie). Od tego wyboru zależy, jakie kupimy |F]. Z kolei najważniejszym elementem w tym pokoju jest z pewnością kanapa. I to właśnie dookoła niej powinno się aranżacja skupiać.

W sklepach możemy znaleźć mnóstwo wszelkich modeli tego mebla. Jeżeli lubimy klasyczne aranżacje, wybierzmy wypoczynek z naturalnej skóry, który jest niezwykle elegancki i na pewno nigdy nie wyjdzie z mody. Dla miłośników nowoczesnych rozwiązań są przygotowane minimalistyczne formy intensywne odcienie. Można także urządzić nasz salon w dawnym stylu. Wtedy poszukajmy zabytkowych sof, które nadadzą pokojowi dziennemu wyjątkowego czaru.

Jeżeli posiadamy duży salon, można pomyśżyrandole (więcej pod tym linkiem)o oddzielnym miejscu wypoczynku. Idealnie do tego przydają się szezlongi. Można je zakupić w wersji zarówno współczesnej, jak i klasycznej. Cudownie będę się prezentować na tle kominka. Są świetne na wypoczynek z lampką wina lub popołudniową drzemkę. Dookoła możemy ustawić bujne rośliny w donicach i zapalić kadzidełko. Wyczarujemy tym sposobem wyjątkową enklawę, w której, z dala od domowych spraw, będzie można porządnie się zrelaksować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *