Co na sto procent musi się znaleźć w wyprawce dla noworodka?

Kategorie Nasze dziecko
Jeszcze przed pojawieniem się dziecka na świecie jego rodzice często pytają: jakie rzeczy są niezbędne do opieki nad maluchem, który pojawił się na świecie. Podpowiadamy więc, jakiego rodzaju produkty są niezbędne dla noworodka.

Sklepy, które prowadzą

śpiący niemowlak

Autor: Kat Jordan
Źródło: http://www.flickr.com

sprzedaż produktów dla dzieci pełne są najróżniejszych akcesoriów dla noworodków. W ich gąszczu możemy się pogubić, na pewno z chęcią więc młodzi rodzice skorzystają z paru wskazówek, co powinni kupić dla swojego maluszka, który niebawem przywita świat. Wyprawka dla noworodka powinna zawierać przede wszystkim kosmetyki do pielęgnacji malucha. Rodzice powinni szukać kosmetyków, w których składzie nie znajdują się substancje zapachowe, które bardzo często u noworodków wywołują reakcję alergiczną. Wyprawka dla noworodka powinna zawierać też ubranka: kaftaniki, body, śpiochy bądź pół śpiochy. Zobacz więcej: Dla maluchów najlepsze są ubranka wykonane z naturalnych materiałów. Konieczne będą także czapeczki, rękawiczki oraz skarpetki. Do kąpieli noworodka niezbędne są nie tylko kosmetyki, ale również myjka (w serwisie) i wanienka, wyprodukowana z niedrażniącego skóry włosia szczotka do czesania oraz nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami.Pieluchy jednorazowe bądź z tetry, ręczniki do kąpieli, termometry (jeden do określania temperatury ciała dziecka, drugi do określania temperatury wody do kąpieli), butelki oraz proszki do prania odzieży to kolejne wymagane akcesoria, które musimy kupić przed bądź zaraz po pojawieniu się dziecka na świecie.

Kiedy dziecko jest starsze mnóstwo rodziców stawia na zakup specjalnych leżaczków. Bujaczki, bo tak najczęściej są one nazywane, przeznaczone są dla dzieci, które na świecie są już co najmniej sześć miesięcy. Bujaczki bardzo delikatnie wibrują, co sprawia płaczący maluch bardzo szybko się uspokaja oraz zasypia. Strona źródłowa: polecany bujaczek. W dużej liczbie modeli jest możliwość zablokowania wibracji, po wyłączeniu funkcji wibrowania można w nim malucha nakarmić. Wybierając bujaczek dla pociechy, zwróćmy uwagę, czy został wyposażony w pasy bezpieczeństwa. Niezwykle ważnym szczegółem, o którym należy pamiętać kupując bujaczek, jest możliwość zdjęcia jego obicia. Przy pociechach nie da się uniknąć powstawania plam, dlatego trzeba wybierać takie modele, z których można obicie zdjąć i uprać.