Pomysły na zabawy z maluchami w mieszkaniu

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Uwięziona z potomkiem w domku z przyczyny złej pogody, grypy albo zwyczajnego kaszlu? Znasz to bardzo dobrze i już drżysz na samą myśl o przymusowych dwutygodniowych wakacjach (w domku), prawda?
Okres zimowo – jesienny to jeden z tych, kiedy chcemy czy nie chcemy musimy spędzić cokolwiek więcej czasu w mieszkaniu aniżeli w lecie.

Gdy latem całe życie toczy się na ożywczym powietrzu, zimą – w czterech ścianach. I jeżeli w lecie maluch sam znajdzie sobie rozrywkę z kompanami z osiedla, jesienią jest ciężej zainteresować go czymkolwiek na dłużej niż 10 minut. Poza tym, w domku mamy ograniczone pole do zabawy. Nie da się jechać przez pół dnia na hulajnodze po salonie. Oto zestaw zabaw które można wykorzystać podczas jesienno-zimowego sezonu. Zima jest to czas na kreatywne zabawy z dzieckiem.
kreatywne zabawy z dzieckiem

Autor: Kate Ter Haar
Źródło: http://www.flickr.com
Obuwie sportowe

Autor: Richard Sue
Źródło: http://www.flickr.com
Przygotujcie komplet skarbów jesieni. Mogą to być kasztanowce, żołędzie jak też barwne liście. Razem z dzieckiem zróbcie pudełko na owe skarby. Liście powkładajmy pomiędzy kartki ukochanej lektury, a później bawmy się w ich poszukiwanie. Zróbcie rodzinkę z kasztanowców. Z kasztanowców, żołędzi oraz zapałek możesz w prosty sposób wykonać familię (mamę, tatę, czworonoga). To kapitalna zabawa, co najmniej tyle pamiętam z dziecięctwa. Tak sporządzone ludziki schowajcie na pamiątkę do pudełka, jakie wspólnie wykonaliście. Pomalujcie dynię. Wykreuj z dzieckiem niepowtarzalne cacko w postaci barwnej dyni.

Do zabawy wystarczy wyłącznie dynia oraz farby plakatowe. Pozostałe zabawy dla małych dzieci w pochmurne dnie to zabawy z wykorzystaniem farbek, ołówków, kartek papieru jak też modeliny.