Pomysły na zabawy z maluchami w mieszkaniu

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Uwięziona z potomkiem w domku z przyczyny złej pogody, grypy albo zwyczajnego kaszlu? Znasz to bardzo dobrze i już drżysz na samą myśl o przymusowych dwutygodniowych wakacjach (w domku), prawda?
Okres zimowo – jesienny to jeden z tych, kiedy chcemy czy nie chcemy musimy spędzić cokolwiek więcej czasu w mieszkaniu aniżeli w lecie.

Gdy latem całe życie toczy się na ożywczym powietrzu, zimą – w czterech ścianach. I jeżeli w lecie maluch sam znajdzie sobie rozrywkę z kompanami z osiedla, jesienią jest ciężej zainteresować go czymkolwiek na dłużej niż 10 minut. Poza tym, w domku mamy ograniczone pole do zabawy. Nie da się jechać przez pół dnia na hulajnodze po salonie. Oto zestaw zabaw które można wykorzystać podczas jesienno-zimowego sezonu. Zima jest to czas na kreatywne zabawy z dzieckiem.
kreatywne zabawy z dzieckiem

Autor: Kate Ter Haar
Źródło: http://www.flickr.com
Obuwie sportowe

Autor: Richard Sue
Źródło: http://www.flickr.com

Przygotujcie komplet skarbów jesieni. Mogą to być kasztanowce, żołędzie jak też barwne liście.

Przyciągnął Cię taki wpis? To świetnie, ale kliknij ten link, gdyż dodatkowo mamy także inny pokrewny artykuł, który warto zobaczyć także (http://jumpplanet.pl/atrakcja/lublin/zajecia-dla-najmlodszych/).

Razem z dzieckiem zróbcie pudełko na owe skarby. Liście powkładajmy pomiędzy kartki ukochanej lektury, a później bawmy się w ich poszukiwanie. Zróbcie rodzinkę z kasztanowców. Z kasztanowców, żołędzi oraz zapałek możesz w prosty sposób wykonać familię (mamę, tatę, czworonoga). To kapitalna zabawa, co najmniej tyle pamiętam z dziecięctwa. Tak sporządzone ludziki schowajcie na pamiątkę do pudełka, jakie wspólnie wykonaliście. Pomalujcie dynię. Wykreuj z dzieckiem niepowtarzalne cacko w postaci barwnej dyni.

Do zabawy wystarczy wyłącznie dynia oraz farby plakatowe. Pozostałe zabawy dla małych dzieci w pochmurne dnie to zabawy z wykorzystaniem farbek, ołówków, kartek papieru jak też modeliny.