Zabawy dla malutkich dzieci – czyli, skąd brać pomyślunki na „pełne zdrowia” zabawy przeznaczone dla tych najmłodszych

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Spora liczba rodziców boryka się z problemikiem, jakim to są zabawy przeznaczone dla dziecka, szczególnie jeśli wspomniane dziecko jest jedynakiem. Sporej liczbie rodzicom zdaje się, iż tym z nich, którzy posiadają co najmniej dwójeczkę pociech, problem z zabawami nie zagraża, gdyż dzieciaki „zajmą się sobą”.

Czasami tak w istocie bywa, lecz jeśli w dobry sposób się przyjrzeć, to pewne rodzeństwa, nie lubią się z sobą bawić, albo po prostu różnica wieku jest między nimi nazbyt duża…
pierwsza komunia

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Zabawy dla dzieciaków, jest to temat dość trudny, szczególnie jeśli występuje wspomniana powyżej spora różnica wieku między rodzeństwem. Troszkę w inny sposób jednak sprawa wygląda, kiedy zabawy dotyczą malutkich dzieciaków, najczęściej posiadających rok albo ze dwa-trzy latka różnicy pomiędzy sobą. W takiego typu wypadkach zabawy dla małych dzieci, bywają dużo bardziej „dostępne”, gdyż mała różnica wieku może powodować, że więcej zabaw może „wejść w życie”, gdyż będą one na tym samym poziomie co każdziutkie spośród bawiących się dzieciaków. Jeśli jednakże porządnie się przyjrzeć naszym dzieciom, nawet pomiędzy nich ma możliwość wkraść się nuda, z tego powodu dobrze jest mieć pod ręką pomyślunek na zabawę dla nich, by nie przesiedziały przed telewizorem, albo tak jak teraz jeszcze częściej przed komputerem czy tabletem, całego dnia.

Zgłąb bardziej tę problematykę i zobacz treść (http://www.alpaki.pl/hodowla-alpak-wg-alejandry-rubino,2). Są tam zbliżone teksty, więc zapewne odnajdziesz dla siebie coś ciekawego.

/J]

Pomysły na takie zabawy nie posiadając problemu odnajdziemy wewnątrz sieci, gdzie odnajdziemy pełniutko porad od pozostałych rodziców, mających podobne problemiki wraz z własnymi dziećmi.

Ten tekst posiada niezwykle ciekawą zawartość, lecz odwiedź serwis www, który zawiera podobne informacje. Też na pewno będą bardzo interesujące.

Nie pozwól, by twoje maluchy spędziły dzieciństwo poprzez sprzętami typu elektronicznego, tylko daj wolność jego wyobraźni!