Dobór właściwej zabawki dla brzdąca nie jest ani prosty ani bagatelny – powinniśmy mieć pojęcie, jak wyselekcjonować rozwijającą jak też bezpieczną zabawkę.
Po co potomkowi zabawki? Odpowiedź na to pytanie mogłaby zdawać się ewidentna – do zabawy.

drewniane zabawki dla dzieci

Autor: TUMTUM
Źródło: TUMTUM
wypoczynek

Autor: Reynaers
Źródło: Reynaers

Okazuje się jednakże, że zabawki są przede wszystkim po to, ażeby mały człowiek mógł poznać, poznać świat, który go otacza – oswoić go oraz znaleźć w nim własne miejsce. Maluch w toku zabawy głównie uczy się. Dlatego odpowiednia zabawka musi powodować, iż maluch: poznaje siebie, rozwija różnego typu inteligencję (na przykład emocjonalną, społeczną), rozwija zainteresowania. Drewniane zabawki dla dzieci jakie spełniają przytoczone wyżej kryteria są odpowiednia dla Twojego malucha.

Zaciekawiło Cię to zdanie? Jeżeli tak, to z chęcią chcemy Cię zawiadomić, że następny ciekawy wpis (https://super-edu.pl/korepetycje) oczekuje na Ciebie na dalszej stronie – czytaj z przyjemnością.

Zabawka musi być dobrana odpowiednio do wieku malca. Łączy się to z prostym faktem: malec od chwili narodzin zdobywa lub rozwija swe zdolności poznawcze. Zabawka musi mu w tym pomagać, wręcz być bodźcem do dalszego rozwoju.

rozrywka

Autor: www.PocztaKartkowa.pl
Psychologowie nierzadko kierują uwagę na to, iż źle dobrana zabawka nie tylko nie będzie rozwijać bąka, lecz również błyskawicznie je znuży bądź spowolni jego rozwój (jeżeli np. malec wiekowo jest już na etapie budowania wieży, a otrzyma od rodzicieli jeden klocuszek, nie będzie pozyskiwało umiejętności, jakie są dla niego naturalne w tymże czasie).

Zaciekawiły Cię wątki opracowane w naszym artykule? Czujesz jednak braki? Więc zachęcamy do nowej strony – naciśnij tu wigilia dla dzieci i przenieś się tam.

W większości wypadków intuicyjnie czujemy, jaką zabawkę kupić niemowlęciu, a czego na pewno nie kupować przedszkolakowi.

Warto swoją intuicję podeprzeć rzetelną wiedzą o etapach rozwoju potomka oraz pasujących do nich zabawkach. Wyposażeni w taką wiedzę możemy wybrać się po zabawki sklep internetowy też oferuje całą masę zabawek.