Czym są termofory, jak przedstawia się ich przeszłość i kto wymyślił dzisiejsze wykonane z gumy termofory?

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Czy wiesz, że paręset wiosen temu wskaźnikiem statusu społecznego nie okazywało się tylko utrzymywanie różnych posiadłości czy też zwierząt, ale także.

..

Masz chęć zdobyć większą ilość informacji na omawiany temat? Jeżeli tak, to odkryj witrynę (http://stajniaiskra.pl/art/1046/hipoterapia.html), która omawia równie istotne dane – są one niezwykle interesujące.

pewnych małych, stworzonych z cyny wykwintnie ozdobionych przedmiotów?

tort

Autor: C&A
Źródło: C&A

Tymi pojemnikami okazały się wczesne termofory, zatem coś, o czym aktualnie słyszał raczej wszelki osobnik, lecz nie przykładano do tego większgo znaczenia. Takowe pierwsze termofory posiadały wygrawerowane np. inicjały swych posiadaczy i daty wytworzenia. Pojemniki te posiadały bardzo różne kształty, dla przykładu były one w kształcie kwadratu, w kształcie okręgu, w kształcie owalu, były też termofory, jakie swoim kształtem przynosiły na myśl serce. W kolejnych latach termofory zaczęto wytwarzać z miedzi i mosiądzu, co znacznie przyczyniło się do poPULaryzacji termoforów. W następnych czasach termofory zaczęto wytwarzać z aluminium i zamieszczano na nich porcelanowe oraz wykonane ze szkła uzupełnienia. Stosowane obecnie gumowe termofory wymyślił w XX w. pochodzący z Chorwacji inż. Eduard Slavoljub Penkala, który opatentował ten wymysł w 1903 roku.
Termofory to wypełniane bardzo ciepłą wodą pojemniki i były stworzone do miejscowego ogrzewania ciała, co pomaga w przypadłościach związanych z przeziębieniem. Swą nazwę termofory zawdzięczają połączeniu słów termo oraz greckiego phorós, czyli przynoszący. Obecnie można kupić termofory o zupełnie dowolnych formach.

Dla dzieci można by np. nabyć termofory o kształcie wieloryba albo innego zwierza. Przeto jeżeli chcesz kupić dla swojej rodziny jakiekolwiek termofory, bezdyskusyjnie nie będziesz posiadać z niniejszym najmniejszego problemu.