W większości domów i mieszkań stosuje się różnorodne rozwiązania w celu regulowania dopływu światła dziennego do wnętrza, a także w celach wyłącznie ozdobnych. Dostępna jest bardzo szeroka gama takich przedmiotów, do takich celów wykorzystuje się coraz to inne rozwiązania technologiczne.

karnisz
Do najpopularniejszych produktów tego typu zaliczają się firanki. Wykorzystuje się je od bardzo wielu lat. Ograniczają wpadanie promieni słonecznych do pomieszczenia, a także uniemożliwiają zajrzenie z ulicy do wnętrza. Bardzo ważne są także walory estetyczne firanek. Można je wieszać na wiele rozmaitych sposobów, jak również razem z zasłonami upinać w przeróżnych ustawieniach. Firanki szyte są z rozmaitych materiałów. Zazwyczaj są białe, choć obecnie nierzadko się od tego odchodzi.

RoletyDo zasłaniania okien często stosuje się rolety. Ich działanie jest o wiele bardziej efektywne niż w przypadku firan i zasłon. Rolety rzymskie są powszechnie stosowane w pomieszczeniach. Ich mechanizm opiera się na uruchamianiu za pomocą sznurka lub łańcuszka, dzięki czemu można roletę zwijać i rozwijać na dowolną długość. Rolety dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, niektóre są bardziej przezroczyste od innych- przeczytaj dodatkowe informacje. Mogą być także we wzory. Istnieją także rolety zewnętrzne. Pozwalają one na całkowite odcięcie dopływu światła do wnętrza, z uwagi na szczelność. W wielu mieszkaniach (polecam promocję na archicom mieszkanie na sprzedaż wrocław) zasuwa się takie rolety na noc, by otrzymać całkowitą ciemność wewnątrz. Rolety zewnętrzne wykonane są w większości przypadków z metalu lub tworzyw sztucznych, mogę być używane zarówno do okien, jak o do drzwi. Tworzą też dodatkową ochronę przed kradzieżą.

SprzętBy można było powiesić zasłonę czy firankę, niezbędne są specjalne akcesoria. Jednym z częściej wykorzystywanych są stalowe lub (zobacz http://aristar.pl/) karnisze (ale również popularne są także karnisze metalowe pojedyncze. Na karniszach umieszcza się firanki lub zasłony, wyposażone w gotowe uchwyty do wieszania lub przy użyciu specjalnych drewnianych kółek. Innym rozwiązaniem są szyny sufitowe. Na niech wiesza się tak zwane żabki lub specjalne agrafki, które podtrzymują firankę lub zasłonę. Szyny takie odznaczają się zróżnicowaną liczbą rzędów, gdzie można umieścić żabki. Pozwala to na użycie kilku warstw materiału w celu ozdobienia okien- .

Źródło:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *