Jaką szafę warto kupić, aby spełniła swoje zadania w sypialni? Krótki kurs

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Jeżeli poszukujesz akurat szafy do swojego nowego domu, bez wątpienia doskonale trafiłeś – podpowiemy Ci dzisiaj, jak wybrać szafę idealną.

Nie jest to bynajmniej zadanie łatwe, więc powinieneś być nam wdzięczny, iż zrobiliśmy część roboty za Ciebie i posprawdzaliśmy, co na rynku jest szczególnie wartego uwagi.
To w zasadzie podstawowa zasada dotycząca wybierania szafy do sypialni – jeżeli nie chcesz zajmować zbyt dużej ilości przestrzeni w sypialni, niewątpliwie najlepsza będzie szafa 150 cm. Zazwyczaj sypialnie w blokach nie są zbyt wielkie i mierzą koło piętnastu metrów kwadratowych, więc zajmowanie dodatkowej przestrzeni szafą zdecydowanie nie jest za rozsądne. Dlatego właśnie powinieneś zwrócić przede wszystkim uwagę na to, jak przestronna jest szafa i w jaki dokładnie sposób rozwiązano przechowywanie w środku niej ubrań. System półek czy drążków jest bez wątpienia jedną z najbardziej istotnych kwestii.
paleta kolorów

Autor: Sigma Coatings
Źródło: www.sigmacoatings.com.pl
Co jeszcze musi mieć szafa perfekcyjna?
Szafa w sypialni zazwyczaj ma także jedne z drzwi przeszklone. Jest to doskonałe rozwiązanie, które głównie pozwala zaoszczędzić miejsce, które w innym wypadku musiałbyś przeznaczyć na montaż dodatkowego lustra, a równocześnie pozwala powiększyć optycznie sypialnię. Jest to genialne rozwiązanie szczególnie do niewielkich sypialni – na szczęście aktualnie praktycznie każda szafa 150 cm ma zamontowane jedne z drzwi przeszklone.

Na omówione wyżej kwestie musisz przede wszystkim zwracać uwagę przy wyborze szafy.

Jeśli jakaś Ci się spodoba, pamiętaj, iż w większości przypadków możesz zamówić ją w kilku wersjach kolorystycznych, więc niewątpliwie będzie pasować do wnętrza.