Ściany zrobione ze szkła – minimalistyczne zastosowanie danego wytworu i przy okazji najlepsza widoczność

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Szkło istnieje od niewiarygodnie wielu lat i wraz z biegiem czasu staje się coraz mocniejsze i bardziej wytrzymałe na bardzo wiele czynników tak samo zewnętrznych, jak również wewnętrznych.

styl

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner
Salon, paleta kolorów Barwy natury

Autor: Śnieżka
Źródło: Śnieżka
Nie zadziwia więc fakt, że w coraz większej liczbie budynków, szkoło przejmuje bardzo wiele ról, w tym ciekawiących nas dziś ścian, które są idealne do wnętrz biur, gdyż nie tylko zagłuszają hałas w ogóle nie gorzej od zwyczajnej ściany, lecz umożliwiają nam też obserwować co się dzieje naokoło – oczywiście inni również nas widzą, choć nie jest to konieczne.
Od razu wyjaśniamy, iż końcówka naszego wstępu odnosi się do szyb (najczęściej nazywanych „lustrami”) weneckich, które to umożliwiają na obserwowanie tylko z pojedynczej strony, o ile co oczywiste po drugiej stronie nie świeci się światło. Powracając jednakże do meritum, nasz dzisiejszy temat to nie jest nic innego jak ścianki (zobacz szklana ścianka) szklane, które niewiarygodnie często używane są właśnie we napomkniętych wyżej biurach albo sklepach. Tego rodzaju ścianki – abimeble.pl – są doskonałe, gdy pracownicy potrzebują bardzo dużo światła, lecz wymagają ciszy. Dobrze dobrana szklana ściana dostarczy nam obu tych rzeczy, ochraniając nasze osoby przy okazji przed wieloma niepożądanymi „zetknięciami” w razie na przykład „najazdu” różnych ludzi spoza firmy, którzy to będą nasze osoby widzieć, lecz w żaden sposób nam nie przeszkodzą.

Dobrze jest mieć świadomość, iż ścianki szklane są tak naprawdę robione w różnych grubościach i odmianach szkła – w tym ze szkła typu pancernego, które to chroni nawet przed strzałami z prawdziwego pistoletu. Jak się jednakże można zorientować, te najbardziej często bywają stosowane w lokalizacjach tak zwanej „bardziej wysokiej” wagi.