Drewno w ostatnim czasie wraca do łask jako główne tworzywo na meble – jest jednak niezwykle drogie, więc możemy je zastąpić płytami pilśniowymi

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Większość ludzi chce funkcjonować w eleganckich wnętrzach. Drewno od zawsze kojarzy się z szykiem. Dlatego ludzie kochają drewniane sprzęty.

płyty mdf

Autor: Steve Parker
Źródło: http://www.flickr.com
toaleta

Autor: John Hickey-Fry
Źródło: http://www.flickr.com

Dziś można drewno łączyć w niezwykły sposób ze stalą i nawet szkłem – w taki sposób powstają innowacyjne aranżacje.
Co jednak można zdziałać, gdy nie stać nas na drewno? Możemy kupić płyty MDF. Są to płyty pilśniowe, które są wyprodukowane z włókien drzewnych. Są znacznie tańsze od drewna, a wyglądają tak samo szykownie. Stosuje się je z reguły do produkcji mebli, ale także do produkcji elementów wykończeniowych, na przykład: listw uszczelniających albo obrzeży meblowych.

Czy przeczytany wątek był interesujący, ale masz ochotę na następne? Chcesz poznać link do www? W takim razie zapraszamy – wystarczy tylko kliknąć myszką.

Płyty można dostać w każdym większym markecie budowlanym w wielu rozmiarach – pod względem grubości i wielkości. Zaletą płyt MDF, poza ich ceną, wydaje się być to, że są elastyczne oraz mogą być układane na krzywych powierzchniach. Będą się po prostu uginać i dostrajać do podłogi. Na dodatek, dzięki różnym dodatkom może być odporna na ogień oraz wilgoć. To szalenie ważne dla ludzi, którzy mają zamiar użyć jej przy wykończeniu domu.

Z pewnością interesują Cię inne newsy. Z przyjemnością zachęcamy Cię do naszego następnego artykułu, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Musisz tylko wejść w link.

I ostatnie – płyty MDF szybko maluje się farbą. Dzięki temu bez kłopotu uzyskamy wymarzony efekt. Trzeba tylko mieć na uwadze to, żeby nie brać płyt o niskiej jakości.

Niestety ludzka chęć zaoszczędzenia kilku złotych, może się później na nas zemścić, ponieważ tego rodzaju płyty są w stanie puchnąć i podłoże będzie się wybrzuszać. Na pewno nikt tego nie chce, zatem korzystniej omijać sporym łukiem te tanie propozycje.