W obecnych czasach ludzie żyją w biegu, najczęściej między firmą, bliskimi, znajomymi, różnego rodzaju zainteresowaniami, pracami domowymi…Można by tak jeszcze wymieniać długo. Każdy styka się na co dzień ze stresującymi chwilami. W całym tym biegu nie wolno jednak zapomnieć o relaksie. Nikt nie może żyć w taki sposób bez końca. Najlepiej odpoczywać we własnym domu.

Kącik odpoczynku

meble kuchenne   slider

Autor: Mebel Rust
Źródło: Mebel Rust

Najważniejsze jest, żeby w domu mieć miejsce, gdzie czujemy się dobrze i bezpiecznie. Może to być sypialnia, może to być pokój dzienny. Warto przeznaczyć kilka chwil na przygotowanie sobie takiego miejsca. Ciepłe, przytłumione światło, spokojne kolory, ulubiony fotel łazienka (pełna analiza) sofa, miękki koc, albo poduszki – w zasadzie niedużo, a tych kilka elementów może stworzyć nam doskonałe miejsce relaksu. Dopasujmy je do swoich upodobań. idealnym rozwiązaniem, które wraca do łask są podnóżki. Jeżeli lubimy relaksować się półleżąc, a nie mamy przestrzeni na kanapę czy szezlong, podnóżek przy fotelu sprawdzi się doskonale.

Znajdź czas dla siebie

Meble to jednak nie wszystko. Postarajmy się o to, żeby w naszym miejscu odpoczynku panował spokój. Jeżeli nie możemy sobie pozwolić na przeznaczenie całego pokoju dobrze jest pomyśleć nad zakupieniem parawanu, albo odgrodzeniem się od pozostałej części domu innym sposobem. Możemy do tego celu wykorzystać regał z książkami, albo pas materiału zawieszony pod sufitem.

Wszyscy potrzebujemy czasami czasu dla siebie. Musi odciąć się od wszystkiego – od firmy, domowników, mediów. Dlatego tak ważne jest, żeby w domu, w miejscu, w którym czujemy się doskonale, stworzyć przestrzeń tylko dla siebie. Takie, w którym ze spokojem możemy poczytać książkę łazienka (sprawdź nas) gazetę, posłuchać muzyki, albo po prostu poleniuchować patrząc przez okno. Można tam ustawić świece zapachowe, jeśli lubimy ich aromat. Tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Nawet w niedużym mieszkaniu można znaleźć miejsce na kącik relaksu. Pomocny będzie portal (link tutaj). Po stresującym dniu nie ma nic przyjemniejszego, niż chwila dla siebie z filiżanką dobrej herbaty. A sama świadomość, że mamy takie miejsce może pomagać w poradzeniu sobie z codziennymi kłopotami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *