Procesy zachodzące podczas obróbki metali oraz maszyny potrzebne do tego.

Kategorie Transport i przemysłowe aktualności
Branża maszynowa, czyli obróbka metali, obróbka plastyczna blach, wskutek wykorzystaniu różnorakiego typu urządzeń i maszyn napędza innego rodzaju przemysł, zwiększając wydajność produkcji. Jest to przemysł znakomicie kwitnący tak samo w naszym kraju jak i za granicą.

pneumatyka, arapneumatik

Zajmuje się on między innymi obróbką plastyczną. Polega ona na wywieraniu jakimś przyrządem na przetwarzany materiał ucisku, który przekracza jego granicę plastyczności. Ma to na celu stałą zmianę struktury oraz gabarytów obrabianego przedmiotu.

Absorbujący artykuł? Jeżeli tak myślisz, to kliknij tu, w serwisie (http://arapneumatik.pl/k-28-zlacza-i-przewody-pneumatyczne-parker-legris), który tam miejscu znajdziesz, także jest coś wartościowego.

Proces ten może odbywać się w warunkach na gorąco, na pół gorąco lub na zimno. Zwykle używanymi tutaj urządzeniami są prasy.

Stosuje je się do kucia, zgniatania oraz miażdżenia. Zależnie od tego, w jaki sposób napędzana jest ruchoma część prasy, czyli tak zwany suwak, wyodrębniamy prasy mimośrodkowe, kolanowe, hydrauliczne, specjalne i tak dalej. Te pierwsze mają bardzo szerokie przeznaczenie do tłoczenia wyrobów, albowiem posiadają dużą uniwersalność powiązana z możliwością zmiany skoku suwaka. Natomiast prasy (patrz szczegóły) hydrauliczne można zaliczyć do na ogół pracujących maszyn kuźniczych. Ze względu na ich przeznaczenie, konstrukcję, wielkość nacisku i i tak dalej rozróżniamy wiele jej typów. Samo przecinanie możemy rozdzielić na cięcie nożycami, cięcie gumą oraz cięcie na prasach, czyli wykrawanie.

arapneumatik, przemysł

W obróbce plastycznej bardzo popularnym procesem jest tak zwane spęczanie, czyli powiększanie przekroju poprzecznego kosztem wysokości oraz rozciągłości materiału. Dzieje się to na skutek ucisku prasy lub młota. W przypadku obróbki plastycznej blach wykorzystywane są takie czynności jak cięcie, zaginanie, wycinanie, spawanie czy też zgrzewanie.

Jeśli chodzi o siłowniki hydrauliczne inaczej określane jako cylindry hydrauliczne są one niezbędne do działania sprzętu. Ruszają one różnorodnymi częściami inżynieryjnymi. Składają się one w sumie z cylindra i tłoku. Obecnie wykorzystywane są one w niejednej maszynie budowlanej, w każdych maszynach na halach produkcyjnych a także w robotach i automatach do robienia produkcji. Mimo iż budowa maszyn tych jest nieskomplikowana są one niezwykle istotną częścią, bez której praca maszyn byłaby utrudniona. Sterowanie armaturą przemysłową: –>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *