Pojazd zniszczony po wypadku? Co robić w takiej sytuacji?

Kategorie Transport i przemysłowe aktualności
Stłuczka nie należy do najprzyjemniejszych zdarzeń, szczególnie wtedy, jeżeli jest to związane z naprawą naszego samochodu. Co powinniśmy zrobić w takim przypadku? O czym musimy pamiętać i na co zwrócić naszą uwagę?

Wypadek

Autor: State Farm
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze jest to, by pamiętać o tym, iż zniszczony samochód to nie koniec świata. Ważne jest to, że jesteśmy cali i zdrowi. To, co trzeba będzie zrobić, jest uzależnione od tego, jak bardzo uszkodzony jest nasz samochód. Jeżeli zniszczenia nie są poważne, może się okazać, iż nie będzie potrzebna nawet wizyta u mechanika,a ewentualne naprawy będziemy mogli wykonać sami. Takie wyjście pozwoli nam sporo obniżyć koszt, gdyż będziemy musieli tylko zakupić części zamienne. Trudniej będzie w przypadku, gdy uszkodzenia okażą się większe.

Prezentowany post, to niezwykle interesujący materiał? Jeśli też tak sądzisz, to zobacz na inny temat, a niezła witryna (https://magazynauto.pl/testy/ford-kuga-kontra-hyundai-tucson-i-seat-ateca-porownanie,aid,1447) sprawdzi się tu ogromnie.

Jeśli na miejsce zdarzenia konieczne będzie wezwanie autolawety, która odwiezie nasz pojazd we wskazane miejsce, koszty sporo wzrosną już na początku, a tym bardziej, jeśli wina leży po naszej stronie.

Jeśli wykupiliśmy tylko podstawowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, to wówczas będziemy musieli pokryć wszelkie koszty naprawy naszego pojazdu z własnej kieszeni. W takim razie trzeba wybrać warsztat, gdzie dokonana zostanie naprawa. Wbrew pozorom jest to sprawa bardzo istotna, ponieważ jeśli naprawa będzie wykonana nieprofesjonalnie, będzie to miało wpływ na przyszłą eksploatację naszego pojazdu. Dlatego bardzo ważne jest, aby naprawę zlecić sprawdzonemu warsztatowi. Nie można sugerować się tu tylko najniższym kosztem naprawy, gdyż zamiast pozornej oszczędności może to doprowadzić do sporych wydatków w przyszłości.

Wrak

Autor: Istockphoto
Źródło: Istockphoto
Najtrudniej jest w sytuacji, gdy samochody po wypadku nie nadają się do dalszego eksploatowania, lub ich naprawa przewyższa ich wartość. Może się okazać, że jedynym sensownym wyjściem jest złomowanie aut. Czasem jest to mniej kłopotliwe niż sprzedaż pojazdu.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, poznaj inne informacje na ten temat. Najlepiej sprawdź sam audi a6 c6 tuning, odnajdziesz tu podobne informacje.

Jeśli oddamy auto do stacji demontażu pojazdów, dostaniemy komplet dokumentów potrzebnych do wyrejestrowania pojazdu. Aby znaleźć punkt, w którym będziemy mogli zezłomować pojazd wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarce hasło „złomowanie aut”. W ten sposób możemy znaleźć nie tylko najbliższą stację demontażu pojazdów, ale również wszystkie informacje, które pomogą nam w złomowaniu.

Pamiętajmy, aby nie wpadać w panikę, jeśli przydarzy nam się kolizja. Najważniejsze jest to, by nic poważnego nam się nie stało. Wtedy będziemy mogli spokojnie zastanowić się nad tym, jakie mamy możliwości. Naprawa, sprzedaż, a może złomowanie aut.