Garnki nie na indukcję

Kategorie Zdrowa dieta
Garnki to nieodzowne elementy w każdym mieszkaniu. Bez nich nie mawspólnego obiadu, przy wielkim stole. Garnki zazwyczaj wybiera się do design-u kuchni, ale też i do preferencji, albo zapotrzebowania osób w rodzinie.

Pośród naczyń posiadamy duży wybór w barwach, wymiarach, jak i jakości zrobienia. Garnki można wyśmienicie dostosować jednakowoż do barwy kuchni, jak i smaku.

Czajnik

Najważniejszy jest jednakże wybór tworzywa z jakiego zrobione są garnki. I tutaj dla wielu rozpoczynają się schody . . . Najczęściej zadawane pytania to: Jaki nabyć najlepszy garnek dla mojej familii? Czy posiadając małe dziecko mogę gotować w obojętnie jakim garnku? Gdy jestem osobą uczuloną to czy mogę pichcić w naczyniu ze stali nierdzewnej? W jakim garnku żywność(zobacz automaty sprzedające kielce) się nie przykleja? Który z garnków jest energooszczędny? Który z garnków będzie najlepszy na indukcję?

Wbrew pozorom pytania są niezmiernie trafne i każdy, kto stoi przed dokonaniem wyboru garnków musi odnaleźć na nie odpowiedź. W artykule spróbujemy Państwu przedstawić profil garnków, które od niedawna podbijają nasz rynek.

W odświeżonej wersji na rynku ukazały się naczynia, które dawniej zakupowane były przez nasze babunie. Mowa tu o naczyniach emaliowanych, które dopiero co przechodzą bardzo gwałtownie swoje odrodzenie (zobacz ofertę sklepu). Garnki emaliowane kojarzą się wielu osobom ze zwykłymi, banalnymi i nie za bardzo urodziwymi garnkami z cienką warstwą emalii, która może ulec obiciu przy pierwszym, pechowym uderzeniu. Naczynia te nie tylko były kiedyś nietrwałe, ale także niewygodne w zastosowaniu, gdyż do warstwy emalii mocno przywierała żywność.

Tymczasem wytwórcy naczyń emaliowanych stworzyli nowe technologie i rozpoczęli współpracę z projektantami, czego owocem stały się supernowoczesne naczynia emaliowane m.in. niektóre naczynia z linii ELO, Intenso, Rustico, garnki Pyza, Baryłka, garnki Flox, garnki Glosa, oraz najnowszy produkt firmy Garnki Olkusz, Mizar i Selena oraz bardzo dużo innych. Naczynia te nie tylko posiadają grubszą emalię, ale też uchwyty ze stali nierdzewnej i szklane pokrywki z odpowietrznikami. Spośród odmłodzonych garnków emaliowanych często nabywane są garnki emalia Olkusz, polskiej firmy z wieloletnią tradycją i co najważniejsze z dużym zaufaniem użytkowników.

Naczynia emaliowane są dosłownie zrobione do tworzenia potraw dla naszych małych dzieci, jak także dla alergików, gdyż nie emitują jakichkolwiek związków, a co się z tym wiąże są niegroźne dla zdrowia. Nowoczesne naczynia emaliowane mają specyficzną powłokę wewnątrz, która powoduje, iż pichcone potrawy nie przywierają do dna, a garnek bardzo łatwo się myje. Szklista powłoka emalii nie zmienia smaku żadnej potrawy, co pozwala cieszyć się smakiem przygotowywanych potraw w 100%. Emaliowana powłoka na zewnątrz garnków ma bardzo często filtr UV co pozwala cieszyć się pięknym kolorem garnków przez dłuższy czas. Odmłodzone produkty emaliowane to głównie garnki na indukcję czyli garnki indukcyjne, co pozwala na korzystanie z naczyń na nowoczesnych kuchniach.

Źródło: Garneczki