Dlaczego oświetlenie uliczne LED jest coraz bardziej popularne?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Dziś, gdy przyroda zagrożona jest przez wszechstronną działalność ludzi i kiedy – z powodu złej sytuacji ekonomicznej – staramy się oszczędzać, na czym tylko się da, opłaca się korzystać z najnowszych rozwiązań, bezpiecznych dla krajobrazu i dla naszego portfela. Takim rozwiązaniem jest między innymi stosowanie oświetlenia LED.

Kilka lat temu, oświetlenie ledowe wkroczyło na rynek wyposażenia wnętrz. Na początku było stosowane tylko jako punktowe oświetlenie szafki pod telewizor, albo blatu roboczego w kuchni. Następnie lampy LED zaczęły zastępować zwykłe żarówki w mieszkaniach, a od pewnego czasu wielkim zainteresowaniem gmin szczyci się oświetlenie uliczne LED – .

Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy dane, które opisują prezentowany temat, są wnikliwe. Jeżeli nie, to przejrzyj treść (http://afg.poznan.pl/oferta/okna-oddymiajace/8), która ma istotne wiadomości.

Nic w tym dziwnego, ponieważ zastosowanie tego rodzaju oświetlenia ma same pozytywy. Co prawda, zakup oświetlenia ledowego to dość duży koszt, zwłaszcza, że najczęściej wybierane ze względów bezpieczeństwa żarówki LED 12V wymagają posiadania odpowiedniego zasilacza, ale koszt inwestycji bardzo szybko się zwraca, ponieważ oświetlenie ulic tego typu żarówkami zmniejsza koszty energii o około połowę – klik!.

Jakie kolejne zalety mają żarówki LED 12V, a dokładniej mówiąc: oświetlenie uliczne LED?

Żarówka LED

Autor: theilr
Źródło: http://www.flickr.com

Emitowane światło jest mniej drażniące dla wzroku człowieka, niż światło dawane przez tradycyjne żarówki. Lampy LED emitują białe światło, bardziej podobne do światła słonecznego. Fakt ten wprost na bezpieczeństwo mieszkańców, bowiem takie światło umożliwia wyraźniejsze widzenie form oraz rzeczy w nocy. Żarówki LED błyskawicznie osiągają całkowitą jasność, co sprawia, że, widoczność jest odpowiednia od razu po włączeniu lampy.

Następną zaletą oświetlenia LED jest jego ekologiczność, która przejawia się w dwójnasób: z jednej strony, lampy LED emitują znacznie mniejsze ilości ciepła, niż tradycyjne żarówki, poza tym, diody LED działają 25 razy dłużej od tradycyjnych żarówek oraz 10 razy dłużej, niż żarówki halogenowe. Dłuższe działanie żarówek sprawia, że ograniczona zostaje potężna góra śmieci elektronicznych.

Używanie tego rodzaju oświetlenia na ulicach miast powoduje, że można całą noc oświetlać drogi, bez strachu o rachunki za energię elektryczną. Oświetlenie LED jest też coraz bardziej doceniane w innych obszarach, na przykład jako podświetlenie do auta, czy jako światło w ogrodzie.