Lato w Polsce jest mokre, zima trwa długo, powinniśmy zatem mieć pomysły na dla naszych pociech na takie dni. Dobrze też, aby te rozrywki nie ograniczały się do oglądania telewizji. Włóżmy trochę wysiłku w to, aby zabawy były wciągające i wspomagające rozwój. Wcale nie wymaga to wielkiego wysiłku, bo te wytyczne spełniają choćby kolorowanki.

dzieci

Autor: Dan Cake
Źródło: Dan Cake
Możemy je znaleźć w każdym sklepie papierniczym czy księgarni.

Inne, też niezwykle interesujące szerokie opracowanie tego tematu odnajdziesz tutaj. Sprawdź koniecznie a na pewno nie będziesz żałować!

Zdarza się poza obrazkami do kolorowania są w nich także różne opowiadania, które możemy czytać maluchowi, albo zagadki do wspólnego rozwiązywania.

Gry dla maluchów nie są drogie, zatem możemy wybrać ich kilkanaście i trzymać gdzieś w mieszkaniu na czarną godzinę. Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać. Nawet gdy w środku dnia potrzebujemy chwili ciszy, to świetny sposób, by zająć pociechę czymś interesującym. Zwróćmy uwagę na to, żeby kupić też odpowiednie kredki – te nie zawierające żadnych szkodliwych barwników.

Autor: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostows

Malowanki dla dzieci to zabawa rekomendowana przez wszystkich psychologów dziecięcych. Ćwiczy koordynację, wykształca dokładność, uczy kolorów. Dla dzieciaków obeznanych z trzymaniem kredek dużo prostsza jest nauka pisania liter. To niezmiernie istotne, żeby zagwarantować pociechom tego typu zabawy w epoce telewizji i komputerów.

Gdy uznasz, że pomocne byłyby uzupełniające treści na opisywany temat, to kliknij tu i sprawdź ponadto pozostałe wiadomości (http://www.copyline.pl/kontakt/).

Można zauważyć w szkołach, że coraz więcej jest u maluchów problemów z pisaniem, rysowaniem i innymi ćwiczeniami manualnymi. Dzieci umieją używać komputera, ale nie potrafią się czytelnie podpisać, albo mylą litery. Dysgrafia i dysleksja to już właściwie choroby cywilizacyjne. A przecież tak łatwo| ich uniknąć. Trzeba tylko poświęcić trzydzieści minut dziennie na czytanie czy rysowanie wspólnie z maluchem. Zamiast sadzać je przed telewizorem zadbajmy o jego rozwój. Na pewno w ten sposób przyczynimy się do zwiększenia jego zdolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *