Wszystko o kotach – opieka oraz żywienie

Kategorie Na świecie
W jaki sposób pielęgnować kota? W jaki sposób dbać o koty pomieszkujące wyłącznie w domku? Każdy, kto posiada kotka dobrze wie, iż sama miłość nie wystarczy. O naszego ukochanego pupila musimy koniecznie troszczyć się.
Najistotniejsze jest rzecz jasna poprawne odżywianie jak też systematyczne zabiegi pielęgnacyjne.

Następnie dobra opieka nad kotkiem procentuje. Bo zadbane zwierzątko będzie radosne. I posiadacz kotka także. Zabiegi pielęgnacyjne dla kiciusiów wbrew pozorom nie absorbują wiele czasu. Wpierw powinno się zastanowić się nad odmianą opieki, albowiem każdy kociak potrzebuje innej pielęgnacji. Wiele zależy również od tego, jak kociaczek wygląda, czy ma długą, czy też króciutką sierść, czy jest kocurkiem wychodzącym, czy może przebywającym cały czas w domku. Na pewno trzeba zadbać o futro kotka. Dlatego ważne jest regularne czesanie. Kotka czeszemy co najmniej dwa razy na tydzień. Dużo kiciusiów kocha wręcz tenże zabieg i podczas czesania mruczą z zadowolenia. Im wcześniej zatem zacznie się przyzwyczajanie kota do tego zabiegu, tym lepiej. Inną, podstawową rzeczą jest czystość w kuwecie. Kocią toaletę powinno się czyścić co najmniej raz na dzień. Do kuwety wsypujemy np. żwirek dla kota Benek – zobacz na stronie.
opinie klientów

Autor: Roman Filipkowski
Źródło: http://www.flickr.com
Koty nie lubią wody, lecz pomimo to, trzeba je kąpać. Nie wolno również przesadzać, żeby kociątko nie dostało alergii. Kocury, jakie nie wychodzą na zewnątrz nie muszą być kąpane często. Wystarczy raz do roku. Kolejnym zabiegiem dla kociaczków będzie przycinanie pazurów.

Możemy to zrobić samemu za pomocą specjalnych nożyczek, które są do nabycia w sklepach zoologicznych, jednak lepiej pójść do weterynarza. Ogromnie ważna jest także dobra karma dla kota. Może to być na przykład karma dla kota (zobacz: mokra karma dla kota) Brit – sprawdź moją stronę.