Krótki opis kilku często stosowanych metod i sposobów na przygotowanie doskonałej kawy.

Kategorie Zdrowa dieta
Kawa jest niezwykle popularnym napojem, codziennie na całym świecie wypija się jej miliony kubków. Jak się okazuje najróżniejszych sposobów i metod parzenia kawy jest taka ilość, że sporo z nas o niektórych nawet nie miała okazji słyszeć.

Śniadanie jedz jak król

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
U nas nadal największym zainteresowaniem się cieszy kawa zalana wrzątkiem, pod działaniem gorącej wody tworzy się pyszny napój. Co ważne, sposób ten nie wymaga zakupu specjalistycznych urządzeń, ponieważ jakiś kubek czy szklankę każdy w mieszkaniu posiada. Z kolei kawa parzona w ekspresie wymagać jednak będzie konieczności jego kupna, urządzenia oferowane są w dużej ilości odmian, które się od siebie różnią ceną i funkcjonalnością.

Fascynuje Cię ten tekst? Jeżeli tak, to odwiedź źródło prosecco frizzante a znajdziesz tam interesujące informacje, które na długo zapamiętasz.

Plusem ekspresów będzie to, że dzięki wysokiemu ciśnieniu wydobyć można z kawy znacznie więcej aromatu, oraz przyrządzić parę jej różnych rodzajów.

Jeżeli ktoś z jakiś powodów nie chce płacić sporo za ekspres, to ciekawą opcję dla niego może stanowić kawiarka g.

Gdy przekonasz się, że omawiany w tym serwisie artykuł jest godny uwagi, kliknij ten link, a zobaczysz więcej cukiernia młociny tego typu tekstów!

.t. Jest to nieduże, wykonane przeważnie z aluminium urządzenie, w jakim samo parzenie kawy odbywa się podobnie jak w ekspresach, czyli przy wyższym ciśnieniu. Co ważne, kawę przygotowuje się w taki sposób niezwykle szybko, a poza tym kawiarka jest tania, bo cena jej z reguły nie przekracza stu złotych.

Nowością jeśli chodzi o parzenie kawy jest aeropress, nieduże urządzenie opracowane po wielu latach badań przez profesora z Kaliforni. Aeropress przypomina swoim wyglądem nieco strzykawkę, złożony jest bowiem z komory z filtrem oraz tłoka, a sam proces parzenia jest naprawdę prosty.