Z jakiego powodu oświetlenie ledowe stało się tak popularne, jak wykorzystywane są kolorowe taśmy.

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Ledowe oświetlenie przebojem wdarło się do naszych mieszkań i domów, i wygląda wszystko na to, że zostanie tam na znacznie dłużej. Zainteresowanie ledowymi źródłami oświetlenia wynika z kilku rzeczy. Po pierwsze jest ono niesłychanie ekonomiczne.

Zwykłe

żarówka led

Autor: theilr
Źródło: http://www.flickr.com

żarówki większość energii wykorzystują na ciepło, a na światło przeznaczane jest zaledwie niewielka część. Całkowicie inaczej proporcje te wyglądają w przypadków oświetlenia ledowego. Dobra żarówka led e27 o mocy kilku watów dostarczy tyle samo energii świetlnej, co zwykła żarówka o dużej mocy, więc różnice są naprawdę duże – ​. Jeżeli oprócz tego weźmie się pod uwagę znacznie dłuższą żywotność, nawet kilkukrotnie większą od standardowych źródeł oświetlenia, to okazuje się, że ledy mają dużą ekonomiczność.

Przeczytaj więcej opinii na ten temat (https://gotowewnetrza.pl/kategoria-produktu/pokoj-dzieciecy/przewijaki/) innego tego typu artykułu – są w tamtym miejscu zamieszczone niesamowicie użyteczne informacje, które na pewno docenisz w praktyce.

Wprawdzie sporą grupa klientów mogą zniechęcać ceny, rozpoczynające się od kilkunastu złotych, jednak po przeliczeniu wszystkiego jednak wychodzi, że żarówki ledowe są najbardziej opłacalne. Zresztą ostatnio poziom cen się zmniejsza, co także w dużym stopniu wpływa na ich popularność.

Kolejnym plusem oświetlenia ledowego będzie to, że daje ono duże możliwości aranżacyjne. Same żarówki sprzedawane są w rozmaitych odmianach, które się od siebie różnią barwą światła, przez co każdy będzie mógł wybrać odpowiednią do oczekiwań.Ale dodatkowo coraz popularniejsze stają się elastyczne taśmy, które da się bardzo ciekawie wykorzystać. Takie taśmy składają się z dużej ilości niewielkich diod, rozmieszczonych w niewielkich odstępach od siebie, często występujących w różnych kolorach.

Interesujące informacje na omawiany wątek poczytaj tutaj (http://da-bud.pl/) tutaj. Jest w tamtym miejscu mnóstwo interesujących informacji, które okażą się niezwykle wciągające.

Jeśli się podłączy do takiego paska transformator led dający zasilanie, to taśma zaświeci przez całą swoją długość – Z takich pasków i taśm bardzo chętnie korzystają architekci, ponieważ dają one naprawdę duże możliwości aranżacyjne. Można je naklejać na krawędzie ścian lub schody, dają wówczas delikatne oświetlenie które pomaga przy chodzeniu w domu. Często też pojawiają się pod szafkami kuchennymi czy przy lustrach, ale tak naprawdę miejsc, gdzie takie taśmy mogą zostać wykorzystywane będzie znacznie więcej.