Zastosowanie form malarskich potrafi odmienić jakiekolwiek pomieszczenie w interesującą, niespotykaną przestrzeń. Tworzą współczesną i ciekawą odmianę ozdoby jakiejkolwiek powierzchni mieszkalnej.

malowanie na ścianie

Autor: JW – Beckers, TBD SA
Szablony malarskie, na skutek swojej różnorodności cieszą się od lat niesłabnącym popytem. Szablony malarskie stwarzają duże pole do manewru, za sprawą ich konstrukcji, oraz prostoty eksploatacji, ogromnie szybko można nadać oryginalnego zakresu każdej powierzchni.

Wystrój pomieszczeń ma wielki wpływ na nasz nastrój. Dlatego też wskazane jest wydzielić w mieszkaniu powierzchnię, w której przebywanie okaże się autentyczną przyjemnością.

Szablony malarskie należy zestawiać indywidualnie, w zależności od powierzchni oraz efektu jaki pragniemy uzyskać. Do stworzenia obszernego, wyrazistego ornamentu należałoby wybrać najbardziej eksponowaną ścianę i jeśli pragniemy uzyskać korzystniejszy rezultat, dodatkowo ją oświetlić. W nakładaniu deseni na ścianę trzeba jednak zachować umiar, ich obszerna wielkość jest w stanie popsuć cały efekt i wprowadzić chaos do wnętrza. Drobne wzory można używać pojedynczo, albo powtarzać je w wyznaczonych sekwencjach.

Szablony malarskie przymocowujemy na ścianie przy pomocy taśmy malarskiej. Dzięki temu, zapełnianie szablonu farbą jest szybkie i banalne. Cały proces powstania idealnej ozdoby nie trwa długo.

Autor: Beckers- Tikkurila Polska
Istnieje parę sposobów na klarowne połączenie odcienia ścian i zdobień. Jednym z nich jest zastosowanie kontrastów, kojarzenie bardzo jasnych barw z mocnymi w widoczny sposób zaakcentuje projekt. Innym spodoba się projekt dekoracji monochromatycznej. Szablony do ścian należy w takim wypadku wypełnić kolorem o parę tonów ciemniejszym bądź jaśniejszym. Nietypowy rezultat uzyskuje się malując wzór farbą ozdobną z połyskiem.

Dokładne wypełnienie malarskiego szablonu do ścian farbą, zapewni użycie gąbki malarskiej. Po finalizowanym malowaniu można już tylko podziwiać efekt.
Zdobienia sporządzone przy pomocą szablonu to prosty i najtańszy sposób zdobienia ścian oraz aranżowania aranżacji mieszkania. Mały lub duży, ale barwny motyw jest ciekawy dla oka i urozmaica pomieszczenie.