We współczesnej aranżacji wnętrz jednym z istotnych elementów jest wygląd ścian wnętrza. W wielu propozycjach ściany prezentują się dość ascetycznie, charakteryzuje je minimalizm. Akcent położony jest na jeden, co najwyżej dwa odcienie.
Podobnie jest z wyposażeniem wnętrz – już nie popularne są wielkie, ciężkie sprzęty, przeładowane izby. Słowem – w komponowaniu wnętrz obowiązuje wytyczna lekkości. Większość z ze składników ma wywoływać odczucie delikatnych, prawie że nie dostrzegalnych.

Letnie fototapety od Fotolia

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Dużą w tym rolę ma gra świateł. Dąży się do tego żeby w jak najwyższym stopniu spożytkować światło słoneczne, stąd obecność dużych okien bądź przeszklone drzwi. Spotkałem się nawet z konstrukcją oranżerii jako miejsca do wypoczynku. W jaki sposób zatem dostosować swoje mieszkanko do współczesnych trendów? Proponuję dwie opcje: najprostszą i troszkę bardziej zawiłą. Pierwsza to wyjście dla ludzi wygodnych lub nie mających żadnego talentu plastycznego – to tapety. Dla tych natomiast którzy mają cokolwiek talentu polecam szablony do ścian.
Jeśli jesteśmy bardzo ambitnymi dekoratorami swoich wnętrz, z łatwością posługujemy się kredką i nożycami, w takim razie możemy spróbować sami wykonać szablony do ścian takie, jakie nam najbardziej pasują. Co ważkie w takowym wypadku na pewno nikt inny nie będzie posiadał tak samo wyglądającego mieszkania.

Dla tych z nas jacy są cokolwiek mniej biegli w szermierce nożycami pozostaje skorzystanie ze wsparcia innych osób. W sieci jest wiele sklepów proponujących gotowe szablony malarskie przyklejka.pro. Ich wachlarz tematyczny jest naprawdę ogromnie duży, bowiem możemy zakupić szablony malarskie o deseniach geometrycznych, florystycznych a nawet schematycznie prezentujących wybrane miasta. Szablony do ścian dostępne dziś w handlu stworzone bywają najczęściej z dobrej jakości folii, co umożliwia to żeby owe szablony malarskie mogły być wykorzystywane niejednokrotnie. Zatem kiedy już znuży nam się odcień ściany lecz nie wzór na niej, wtedy rozwijamy nasz lubiany stary szablon i na nowej ścianie z aktualnie ukochanym kolorem wymalowujemy dawny wzorek, jaki przez zastosowanie nowego zabarwienia nie będzie już taki dawny.