Najbardziej zdrowe tłuszcze gwarantem świetnego samopoczucia

Kategorie Zdrowa dieta
Dieta polecana przez doktor Budwig łączy się z obowiązująca piramidą żywieniową. Opiera się na najzdrowszych produktach, a jej zbilansowanie przypomina szczególnie zasady diety śródziemnomorskiej. Jest bogata w antyoksydanty i kwasy omega-3. Odpowiednie będą również posiłki, które mają olej lniany.

Błonnik i węglowodany złożone także powinny pochodzić stricte z produktów. Podstawią tej i innych diet jest w pierwszej kolejności zmiana niezdrowych nawyków żywieniowych, a więc przede wszystkim zrezygnowanie z przetworzonych produktów.

Wyjątkowy olej budwigowy – czym się różni od klasycznego lnianego?

Liście oliwne

Autor: meshugas
Źródło: http://www.flickr.com

Zgodnie z poradą samej doktor, oleje tego typu mają lecznicze właściwości. Powinno się je trzymać w temperaturze do 10°C, bo jedynie w takich warunkach zachowują pełną wartościowość.

O sprawach dotyczących rozmaitych kwestii dowiedzieć się możemy z sieci. Wówczas wystarczy przeczytać tekst o opisywanym zagadnieniu oraz przedstawić szczegóły (https://www.przychodniazycie.pl/320,Stomatolog.html).

Jest to niezwykle ważne przy olejach oryginalnych, ponieważ podrabiane tworzone są z nasion genetycznie modyfikowanych. Tak zwany olej budwigowy, którego nazwa pochodzi od nazwiska autorki tej diety, jest przygotowany w odpowiednim termicznym opakowaniu.

Tłuszcze nienasycone pomagają w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu

Wyjątkowo dobrze sprawdza się w przypadku tej popularnej diety właśnie . Jest to niesamowicie lekka wersja tłuszczów i może stanowić zamiennik każdego innego oleju. Wytłacza się go z wysokolinolenowych odmian lnu, które pozyskiwane są z upraw ekologicznych.

Jeśli intryguje Cię ciąg dalszy (https://ursynow.centrumdemed.pl/demed-ursynow/stomatolog/) tego opisu zapraszamy do następnego artykułu, który znajduje się pod podanym linkiem. W nim rozwieją się wszystkie Twoje wątpliwości.

Znaczące jest to, że były wyhodowane w sposób całkowicie naturalny, co również ma niemały wpływ na właściwości oleju lnianego. Posiada także omega-3, które sprzyjają utrzymaniu pełnego zdrowia.

Tłoczenie na zimno – olej budwigowyJeśli nasze codzienne żywienie nie pozwala nam na dostarczanie odpowiedniej ilości kwasów omega-3, olej budwigowy przyda się w szczególności. Nieobecność tego składnika może spowodować nieprzyjemne dolegliwości, takie jak znaczne zmęczenie, coraz mniejsza odporność, a nawet może doprowadzić do ciężkich chorób serca. Olej ten pomaga walczącym z nowotworami, jak również ochrania przed chorobą Alzhaimera.