Czy dni tradycyjnych gazet są rzeczywiście policzone? Jak to naprawdę wygląda? Czy naprawdę jest tak źle?

Kategorie Na świecie
Mogą być z najnowszymi wiadomościami, dotyczące jakiejś branży, fachowe lub choćby promocyjne. Gazety, czasopisma czy magazyny to świat kolorowych okładek, artykułów i cudownych fotografii.

Otaczają nas z każdej strony, oferowane tytuły ciężko zliczyć. Wiele z nich istnieje już bardzo długo, pozostałe mają średni staż, wiele nie przetrwało nawet kilku miesięcy. I chociaż spada poziom czytelnictwa to stale jakoś sobie radzą.

Gazeta

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Niezniszczalne są chyba magazyny branżowe, ponieważ zawsze w konkretnej grupie zawodowej będzie na nie zbyt. Nie wychodzą one w wielkich nakładach, ale udaje się je sprzedać prawie wszystkie. Nie kosztują też mało, gdyż są wypełnione niezwykle fachową treścią, jaką ciężko odnaleźć choćby w internecie. Jeśli chodzi o inne gazety czy magazyny, to najbardziej poważną właśnie konkurencję stanowi sieć internetowa. Jeśli nie można czegoś przeczytać w internecie dostajemy to na papierze (tak jest dokładnie w przypadku pism branżowych), jednak z drugiej strony zwykłe magazyny dla wszystkich mają w zawartości przeważnie to, co znajdziemy też w sieci.

Z tego powodu obniża się poziom nabywania tego typu gazet. Jeszcze jakoś sobie radzą miesięczniki czy tygodniki, lecz już dzienniki powoli chyba żegnają się z papierem. Co interesujące, w w tym zestawieniu jedna pozycja wydaje się bezpieczna. To gazetki promocyjne. Nie jest ważne, czy mowa o tego typu gazetkach z branży spożywczej czy sprzętu domowego, ich ilość wcale nie spada, ba, ich ilość właśnie się zwiększa. Nie tylko wielkie sklepy korzystają z tego typu formy promocji, lecz również małe sklepiki osiedlowe. To dość prosty i dość niedrogi sposób żeby dotrzeć do wielu ludzi. Wielu, szczególnie młodych ludzi nie myśli o nich, gdyż ich rzeczywistością jest internet, lecz dla trochę starszych ludzi to świetne źródło wiedzy jak .

Nie wydaje się więc, ażeby ta forma mogła zniknąć z rynku. Właściwie, jak gdyby tak było, to wielu ludzi poczuło by się dziwne. Są już tak przyzwyczajeni do różnorodnych interesujących promocji, które oferują sklepy, iż ciężko by im było z dnia na dzień wrócić do starego stanu. To jednakże też spory problem dla wielu sklepów, gdyż takie prześciganie się w najbardziej atrakcyjnych promocjach doprowadziło do tego, że aktualnie, kto nie bierze udziału w tym wyścigu ten odpada w przedbiegach.