Jeszcze niedawno możliwość wyposażenia swojego wnętrza była dość mocno ograniczona

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Do niedawna jeszcze możliwość wyposażenia swojego wnętrza była mocno ograniczona dostępną ilością wzorów i kolorów tapet czy farb. Lecz rozwój fotografii cyfrowej sprawił, że ogromnie uległo to zmianie, i tak naprawdę można obecnie na ścianie przykleić dowolny rysunek albo zdjęcie, a takie możliwości dają fototapety.

Fototapeta na wymiar

Autor: www.przyklejkopety.com.pl
Źródło: www.przyklejkopety.com.pl
Powstały one na bazie tradycyjnych tapet, jakie można bez przerwy kupić w marketach budowlanych, jednak zasadniczą zaletą będzie to, że na fototapecie nadrukować można dowolny wzór. Czy to będzie wakacyjna scena, czy ulubiona fotografia zwierzaka, nie ma w zasadzie żadnych ograniczeń. Wystarczy przesłać zdjęcie w postaci cyfrowej, podać wymiary i za kilka dni naklejać można przysłaną tapetę.

Oczywiście trzeba przypilnować jakości zdjęcia, najlepiej jak by było robione z odpowiednią rozdzielczością, lecz większość obecnych cyfrówek doskonale sobie z tym już radzi.

Czy ciekawi Cię ta problematyka? Jeżeli tak to, przejrzyj serwis (http://pro-trans.wroclaw.pl/gwinotwanie-ciecie-rur), a odnajdziesz w tamtym miejscu wiele nadzwyczajnych informacji, które wciągną Cię całkowicie.

Jeżeli zdjęcie będzie słabszej jakości, to także nie ma problemu, w dobrej firmie pracownicy raczej powinni sobie poradzić z jego właściwym przygotowaniem. Rzecz jasna jeśli ktoś nie ma swojego zdjęcia, to może skorzystać z gotowych, wykonanych przez profesjonalnych fotografów, których swój katalog raczej posiada każda szanująca się firma.

Kolejnym plusem tej nowinki dekoratorskiej jest to, że większość firm przygotowuje fototapety na wymiar jak twoje fototapety, właśnie takie jakie potrzebuje klient. Zdjęcie jest wtedy odpowiednio retuszowane i drukowane na wstęgach tapety, jakie później przesyła się klientowi. W jego gestii leży wtedy naklejenie fototapety na powierzchni ściany, ale średnio doświadczona w domowych robotach z pewnością sobie z tym poradzi. Razem z gotową tapetą otrzymuje się szczegółową receptę, jak przygotować powierzchnię, jakiego kleju użyć i jak wreszcie nakleić gotową tapetę. Do trudnych to nie należy, a może dać wspaniałe rezultaty, o czym przekonuje się coraz więcej chętnych. Oczywiście możliwości cyfrowych wydruków na samych tapetach się nie skończyły, w zasadzie na wszystkim obecnie wydrukować można jakąś fotografię, czy będą to koszulki, kubki czy też naklejki dla dzieci.