Zaziębienie – jakie lekarstwa wziąć, aby szybko pozbyć się choroby?

Kategorie Na świecie
Okres jesieni i zimy to pora, kiedy łatwo jest przeziębić się. Wychodzimy z cieplutkiego domu, a na zewnątrz czekają na nas deszcz, wiatr, śnieg oraz mróz. Nic miłego, szczególnie gdy nasz ubiór jest za cienki i bezustannie przechodzą nas nieprzyjemne dreszcze.

Lekarstwo

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli z pośpiechu nie wrócimy się, by nałożyć coś grubszego, błyskawicznie możemy nabawić się kataru lub bólu gardła, co przymusi nas do zakupu leków, ponieważ nie na każdego działają domowe metody. Co wobec tego może pomóc nam przezwyciężyć chorobę?

Na pewno są to lekarstwa, które zmniejszają gorączkę. Gorączka bardzo często jest z nami w pierwszym etapie przeziębienia, osłabiając nasz organizm. Pod żadnym pozorem nie wolno brać kilku dawek leków, albowiem przez takie działania doprowadzimy tylko do groźnych uszkodzeń przewodu pokarmowego. Należy odczekać czas zalecony na ulotce, a dopiero potem przyjąć kolejną dawkę. W międzyczasie dobrze jest położyć się do łóżka, by pomóc sobie przy pomocy chłodnych okładów. Jeżeli nie mamy gorączki, ale zamęcza nas katar, przydadzą się tabletki bądź krople udrażniające nos. Można je stosować maksymalnie przez tydzień, aby nie uszkodzić delikatnej śluzówki nosa. W dokuczliwym kaszlu zaś

Tabletki

Autor: Damian Gadal
Źródło: http://www.flickr.com

pomogą nam syropy. Są 2 typy kaszlu – kaszel suchy i kaszel mokry. W aptece można dostać syropy, które powstrzymują kasłanie, albo ułatwiają usuwanie wydzieliny. Nie można doprowadzać do tego, by zalegała w oskrzelach, gdyż jest to idealne środowisko do rozwoju bakterii. Nie można również zapomnieć o lekarstwach przeciwbólowych, bowiem wiele osób w czasie przeziębienia czuje bóle mięśni oraz stawów.

Jeżeli czosnek, miód i ciepłe mleko nie pozwalają ci wyjść z przeziębienia, udaj się do apteki bądź do lekarza, który zapisze ci odpowiednie leki. Im szybciej rozpoczniesz leczenie, tym szybciej wrócisz do pełni sił. Warto też wziąć coś na odporność, aby ponownie nie martwić się chorymi zatokami bądź chrypką, jakie mogą znacząco uprzykrzyć normalne funkcjonowanie oraz sprawić, że jedyne, co chcemy zrobić, to pozostać w domu pod cieplutką kołdrą. O wiele korzystniej jest wypocząć z kieliszkiem wina w ręku, aniżeli z termometrem w ustach, zatem zatroszczmy się o siebie, by szerokim łukiem ominąć wszelkie dolegliwości.