W dobie internetu powstaje wiele rozmaitego rodzaju serwisów społecznościowych. Prócz powszechnie znanych, ogólnych portali powstaje też wiele takich, które są dedykowane osobom z konkretnymi zainteresowaniami, dla osób które uwielbiają gotować, dla modelarzy, sportowców itd.. W poniższym artykule chciałabym wam nieco przybliżyć portale tematyczne dla osób kochających czytać.

przeglądanie książki

Autor: foam
Źródło: http://www.flickr.com
Co nam daje założenie konta w takowym portalu? Jakie to może nam przynieść pożytki? O tym wszystkim poniżej. Po pierwsze serwisy tego typu przynoszą nam sposobność kontaktu z innymi molami książkowymi z całego kraju (a czasem ze świata). Możemy wymieniać się informacjami, opiniami, recenzjami a nawet samymi lekturami. Starczy dodać interesującego nas mola do kręgu przyjaciół, i już możemy słać prywatną wiadomość. Posiadamy również możność obserwacji interesujących nas czytelników. Widzimy w takim przypadku co obecnie czytają czy jaką książkę pragnęliby przejrzeć.

Na swym koncie możemy tworzyć własne półki, na przykład z tytułami publikacji do przeczytania bądź już przeczytanych. Przeczytaną książkę oceniamy odpowiednią liczbą gwiazdek (w zależności czy się nam ona podobała czy nie podobała). Można także dołączyć prywatną opinię na temat przeczytanej lektury widoczną dla wszystkich użytkowników lub też prywatną notatką.

Już nie będziemy mieć kłopotu wstępując do księgarni lub biblioteki z przypomnieniem sobie co też w ostatnim czasie chcieliśmy przeczytać, bowiem wszelkie tytuły znajdują się na właściwych wirtualnych półeczkach. Świetną opcją jest też opcja dodawania cytatów, gromadzenia ich na swym koncie jak też możliwość dodawania pojedynczych literatów do kręgu ulubionych. Każda z książek posiada oficjalną recenzję w portalu jaką możemy przejrzeć zanim przespacerujemy się do księgarni bądź książnicy. W serwisach tego rodzaju zamieszczanych jest także sporo ciekawych artykułów tematycznych a także wywiadów z literatami. Jeśli natomiast sami jesteśmy początkującymi pisarzami możemy spróbować swych mocy w dość licznych konkursach literackich głoszonych w tego rodzaju miejscach.

A więc jeżeli jesteś prawdziwym książkowym molem nie czekaj, przystąp do grona czytelników z całego kraju.