Wybór grzejników ściennych, albo ogrzewania podłogowego to jeden z najważniejszych, jakie musimy podjąć, decydując o instalacjach w budynku.
Ogrzewanie podłogowe Wrocław to wSPAniała opcja dla innych form nagrzewania.

Parkiet drewniany

Autor: Gabriele Diwald
Źródło: http://www.flickr.com
Decydując się na ogrzewanie podłogowe, już na etapie projektowania powinno się ustalić jego gatunek. Inwestorzy mają do wyboru ogrzanie podłogowe elektryczne, bądź ogrzanie podłogowe wodne. Na ogrzewanie elektryczne składa się obwód kabli, folii, albo mat grzewczych, które pod wpływem działalności napięcia grzeją się i promieniują ciepło. Z kolei ogrzewanie wodne to sieć rur grzewczych podłączonych do pompy ciepła. Ogrzanie podłogowe wyklucza problem wznoszenia się drobinek kurzu, co jest efektem emisji ciepła przez promieniowanie, a nie przez konwekcję, jak w przypadku typowych grzejników. Równomierny układ temperatury czyni, że w pomieszczeniu nie pojawiają się punkty nadmiernie ogrzane, również niedogrzane. Ogrzanie podłogowe elektryczne działa bezzwłocznie po uruchomieniu, dzięki czemu ciepło wydzielane jest prawie od razu. Montaż owego typu nagrzewania nie jest uciążliwy.
Chociaż ogrzanie podłogowe kojarzy się przede wszystkim z montażem w łazience, tak naprawdę ogromne są możliwości instalacji owego układu grzewczego. Z sukcesem detale grzewcze jest możliwość złożyć w jakimkolwiek pomieszczeniu.

Ogrzewanie podłogowe to wyjątkowy sposób, dzięki któremu kroczenie bosą stopą po podłodze przestaje być niemiłym przeżyciem. Należałoby mieć pojęcie, że zarówno nagrzewanie podłogowe wodne, jak i elektryczne jakkolwiek ma dużo walorów, nie jest pozbawione negatywów.