Jakie niezwykłe typy drzewa mogą być użyte do tworzenia parkietów?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
W naszym języku występuje wiele słów, które posiadają taką samą wymowę, ale kilka całkowicie różnych znaczeń. Jednym z tego typu homonimów jest ten, który mógłby oznaczać rodzaj podłogi, ale także mógłby okazać się równoznacznikiem giełdy papierów wartościowych.

parkiet

Źródło: http://www.sxc.hu
Lampy i sofa

Autor: Max-Fliz
Źródło: Max-Fliz
W pierwszym wypadku jest to oczywiście drewniany materiał budowlany, jaki jest wykorzystywany do wykańczania podłóg m.in. w domach prywatnych. Tego typu posadzka jest złożona zazwyczaj z dużej ilości identycznych części, jakie mogłyby stanowić powtarzający się wzorzec.

Chciałbyś przeczytać coś podobnie ciekawego? Super, ta strona www tynk betonowy na pewno okaże się dla Ciebie użyteczna, gdyż przeczytasz tam dużo tego typu danych.

Jeśli idzie o styl łączenia poszczególnych elementów, to przeważnie wykorzystuje się metodę na wpust, natomiast jeżeli idzie o przymocowanie do podłoża, to najczęściej stosuje się specjalistyczny klej. W Polsce spotyka się najczęściej parkiet w dwóch grubościach: 16 oraz 22 milimetry, szerokość występuje przeważnie w przedziale 5-7 centymetrów, natomiast długość: 30-50 cm. Można by oczywiście tworzyć parkiet z dużo mniejszych części – w tym czasie nazywamy go jako mozaika parkietowa.

Zainteresował Cię nasz tekst? Więc czytaj więcej (https://malitajustwood.com/), na co masz chęć na nowej witrynie, którą z radością dla Ciebie opracowaliśmy.

Jeżeli z kolei wykorzystamy klepki o długości większej niż pięćdziesiąt cm, wtedy mówimy już o deskach parkietowych.

sztućce

Autor: Mike Tidd
Źródło: http://www.flickr.com
Na Starym Kontynencie zazwyczaj stosowanymi do produkcji parkietów gatunkami drzewa są dąb, buk czy grab. Jeżeli natomiast ciekawią nas w większym stopniu niezwykłe rodzaje, to warto spytać o merbau, sirocco czy też drewno o nazwie jatoba.

Jeśli mieszkamy w mieszkaniu, w którym jest już położony parkiet, ale z biegiem czasu uległ zniszczeniu, możemy próbować go odnowić przy pomocy tak zwanego cyklinowania.