Jak armatura sanitarna może nieść pomoc w codziennych czynnościach ludziom będącym w zaawansowanym wieku oraz niepełnosprawnym?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Dom, w jakim funkcjonujemy powinien zostać w największy sposób dopasowany do własnych potrzeb oraz naszej przyjemności. Znajdujące się w nim elementy oprzyrządowania powinny być nie tylko stylistyczne dostosowane, ale również efektywne i oszczędne.
Dla przykładu taka armatura sanitarna w rzeczywistości znaczy wszystko, co mieści się w toalecie, a co służy nam do utrzymania czystości.

Mogą to być zestawy prysznicowe, mydelniczki czy też uchwyty na słuchawki prysznicowe. Pojęcie to jest niezwykle szerokie, ponieważ określa powszechnie każdego rodzaju elementy oprzyrządowania takiego pomieszczenia. Przykładowo niezwykle słynnym towarem są ostatnio tzw. deszczownice, jakie swoim działaniem niezwykle przypominają strumień wody z prysznica, chociaż zamiast ze słuchawki, woda płynie ze specjalnego panelu, w którym znajduje się duża liczba dziurek.
projektowanie

Autor: Chalon Handmade
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak taka armatura sanitarna – zapraszam tutaj… – mogłaby też nieść pomoc ludziom w codziennych działaniach. Niezłym przykładem mogłaby być bateria prysznicowa z termostatem, jaka także ma dwa pokrętła, lecz jeden służy do regulacji ciśnienia wypływającej z baterii wody, z kolei drugi do regulowania jej temperatury. Już nie trzeba marnować czasu, aby wyregulować temperaturę. Wystarczy ustawić np. 26-27 stopni oraz radować się beztroskim relaksem. Kolejnym przykładem, gdy armatura (www.hydrostop.com.pl) sanitarna może pokazać swe nowsze oblicze jest deska sedesowa z funkcją mycia oraz osuszania miejsc intymnych użytkownika.

Jest to ogromne ułatwienie dla osób starszych czy też niepełnosprawnych. W wypadku tego typu osób, armatura to także specjalne barierki, jakie montuje się niedaleko muszli klozetowej czy też w okolicy prysznica.