Jak w ciekawy sposób zająć dziecku jego wolny czas, a przy sposobności czegoś je nauczyć?

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Dzieciaki bardzo lubią malować. Czy są to specjalne kolorowanki zakupione w kiosku, czy też kolorowanki znalezione w serwisach Internetowych. Do tych książeczek konieczne są np. mazaki oraz farbki.

Malowanki dla dzieci potrzebują specjalnych arkuszy papieru z konturami postaci albo scenerii i przyborów do malowania. Ale nie zawsze, ponieważ istnieją także internetowe kolorowanki, do których nie potrzeba jakichkolwiek akcesoriów. To właśnie one czynią, że nasze dziecko lepiej się może uczyć oraz prościej i szybciej przyswaja materiał szkolny. Takie kolorowanki mogą być świetnymi ćwiczeniami umiejętności manualnych. Dziecko zazwyczaj nie od razu potrafi trzymać się wyznaczonych linii i prosto wypełniać kolorem cały wyznaczony widok. Z jakimkolwiek rysunkiem zdobywa jednak jeszcze więcej wprawy i coraz lepiej kontroluje ruch dłoni. A z tego miejsca już blisko do nauki pisania. Wymóg dłuższego skupienia się na realizowanej czynności pozwala potomstwu rozwijać umiejętności intelektualne.
ubiór

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Malowanki potrafią także uczyć. Przede wszystkim pomagają dziecku poznać kolory oraz kształty. Postacie na obrazkach do kolorowania są często przedstawione w konkretnych okolicznościach, a same kolorowanki opowiadają pewną historię. Pozwala to potomstwu zapoznać się ze światem, rozwija jego wiedzę oraz wyobraźnię. Kolorowanki to nie tylko obrazki.

W dużej ilości książeczek są proste ćwiczenia, takie jak szkicowanie obrazka przez połączenie punktów czy kolorowanie elementów danej scenki właściwymi kolorami.

Zachęcamy – naciśnij tutaj kurs języka niemieckiego wrocław i przenieś się na następną naszą witrynę. Na niej oczekują na Ciebie nowe i fachowe informacje.

Zadania takiego typu to idealne przygotowanie do dalszej nauki matematyki.