Każdy rodzic pragnie, by jego maleństwo było mądre i wobec tego troszczy się o jego właściwy rozwój emocjonalno-intelektualny

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Ostatnimi czasy dużo rozmawia się o tym, że dziecko musi mieć różne bodźce, aby właściwie się rozwijać. Czytamy mu zatem bajeczki oraz kupujemy przeróżne książeczki do malowania.
Podczas pierwszych czterech lat życia rozwój intelektualny naszego bobasa jest najistotniejszy.

rezydencja

Autor: Mielno Holding Firmus Group
Źródło: Mielno Holding Firmus Group

To wówczas jego mózg przyswaja niezmierzoną ilość informacji. Dosłownie pochłania wiedzę na wiele tematów. Każdego dnia uczy się czegoś ważnego. By stymulować jego rozwój, powinniśmy mu dawać przeróżne materiały. Możemy czytać mu bajeczki czy dawać różne książeczki z zagadkami. Jeśli nasz osesek kocha malować, to powinniśmy mu dać kolorowanki i zestaw nowych kredek.

Czy opisywany temat Cię fascynuje? Jeżeli chcesz zdobyć uzupełniające informacje odnośnie tego zagadnienia, to odwiedź sensowny serwis (http://www.pischool.pl/kursy_dla_mlodziezy_i_doroslych/9/).

Będzie wtedy mógł pogłębiać swoją pasję. Początkowo pewnie będzie mu to wychodziło koślawo, ale za jakiś czas na pewno nabierze wprawy. Ponadto, nikt nie jest od urodzenia mistrzem w jakiejś dziedzinie. Malowanie spowoduje, że nasze dziecko będzie bardziej kreatywne. I pozwólmy mu na swoje interpretacje przeróżnych rzeczy. Jeżeli chce pokolorować niebo na różowo, a drzewo na niebiesko – to niech tak robi, niech poczuje swobodę młodego artysty. Kolorowanki przynoszą jeszcze jedną zaletę. Nasz skarb będzie siedzieć z nami w kuchni, gdy będzie kolorował. Będziemy mieć go stale na oku i będziemy w stanie na przykład ugotować obiad.

Tymczasem nasz maluch zajmie się kolorowaniem i będzie w miarę grzeczny.

Dajemy Ci darmowy dostęp (http://www.pischool.pl/szkola-jezykowa-piaseczno) do kolejnych wątków, jeśli opisy opisane na tej stronie szalenie Cię wciągnęły. Zatem nie czekaj!

Gdy skończy na pewno będzie miał ochotę podzieli się z mamą swym dziełem. Nie zapominajmy, by za każdym razem pochwalić rezultat.