Na czym między innymi polega wybieranie wykończenia tafli lusterka tworzonego na wymiar?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Coraz częściej przy okazji planowania naszego mieszkania korzystamy z usług różnorodnych konstruktorów. Gwarantują oni niezwykle atrakcyjne projekty urządzenia domu, jednak bardzo często bywają to dosyć odważne szkice, w jakich stosowane są niecodzienne rozwiązania.
Przykładowo w toalecie mogłyby być zastosowane nie zwykłe umywalki ustawione na drewnianej komodzie, lecz takie, jakich fundamentem są wykonane z marmuru postumenty.

Nad tego typu umywalką wymagane jest lustro – w serwisie -, które jednak może zostać łamane, czyli składające się z 3 części, jakich 2 usytuowane po bokach są ustawione pod kątem. Takie wyjście wymagałoby szkła o niestandardowych wymiarach, zatem powinno ono zostać stworzone na indywidualne zlecenie. Jeżeli urządzasz właśnie toaletę w takim stylu oraz interesują Cię lustra na wymiar Wrocław to miasto, w jakim znajdziesz odpowiednią spółkę, jaka zrobi takie zlecenie. Oczywiście profesjonalnie. Nie myśl jednak, że w zakres czynności zalicza się wyłącznie docięcie szkła do wymaganego wymiaru. W pierwszej kolejności należy wybrać odcień tafli lustra. Mogłaby ona być brązowa czy grafitowa. Taka powierzchnia mogłaby być także przyciemniana.
technologia

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl
Miej na uwadze, że takie produkowane na Twoje zamówienie lustro (kliknij odnośnik) nie musi być prostokątne. Może być przykładowo owalne. Również sam rozmiar jest kwestią do indywidualnych uzgodnień między Tobą, a wykonującą projekt firmą. Przy składaniu zamówienia na lustra na wymiar, należałoby także ustalić jak miałyby być wykonane jego krawędzie.

Do wyboru jest np. szlif polerowany lub tak zwana faza, czyli szlif wykonany pod skosem. W tego typu przypadku im szerszy miałby być skos, tym grubsze musi zostać zastosowane samo lustro, a rama lusterka zakryje aż ok. 6mm fazy.